Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна згодна на обмеження торгівлі з ЄС, але зерно з РФ мають заборонити – Качка

Україна готова погодитись на обмеження у торгівлі з Європейським Союзом, однак закликає блок припинити експорт зерна з Росії.

Про це заявив заступник міністра економіки України Тарас Качка в інтерв’ю Financial Times.

За його словами, Київ згодний з пропозицією Брюсселя встановити обмеження на імпорт до ЄС яєць, птиці та цукру, а також дозволити окремим країнам закрити ринки для зерна з України, окрім ввезення для транзиту.

Зараз дивляться

– Можливо, на перехідний період такий … керований підхід до торговельних потоків між Україною та ЄС – це те, що нам усім потрібно. Що стосується пшениці, то не Україна створює проблеми для польських фермерів, а Росія, – зазначив Качка.

Заступник міністра вважає, що Росія “безсумнівно” причетна до інцидентів на польсько-українському, коли з вагонів висипали українське збіжжя.

Качка нагадав, що нещодавно Київ для зменшення напруги погодився перенаправити експорт кукурудзи до Італії та Іспанії через Чорне море, а не автомобілями через сусідні країни.

– Ми добровільно припинили дозвіл на експорт кукурудзи в усі п’ять сусідніх держав-членів. Незважаючи на це, ми експортували ще один новий рекорд — 15 млн тонн кукурудзи в календарному 2023 році. Тож у нас великий попит в інших країнах. Україна заповнила прогалини у виробництві ЄС, – резюмував він.

Блокування польсько-українського кордону

Польські фермери продовжують блокувати рух вантажівок на шести пунктах пропуску: Угринів, Ягодин, Устилуг, Рава-Руська, Краківець та Шегині.

3 березня президент Володимир Зеленський заявив, що необхідно знайти рішення щодо ситуації на кордоні Польщі та України, яка “вже давно вийшла за межі і економіки, і моралі”.

Прем’єр-міністр Польщі Туск визнав, що збої на ринку викликані також сільгосппродукцією з Росії та Білорусі.

4 березня Туск повідомив, що Польща має намір запропонувати Європейському Союзу запровадити санкції на сільськогосподарську продукцію із Росії та Білорусі.

Джерело: Financial Times

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-06 17:13:18