Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Україна не вступить до ЄС без розв’язання “волинського питання” – Міноборони Польщі

У Польщі повторили умову, без виконання якої, на їхнє переконання, неможливий вступ України до Євросоюзу.

Цього разу заяву, озвучену раніше заступником глави МЗС Польщі Павлом Яблонським, повторив міністр національної оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Вступ України до ЄС: умова Польщі

В ефірі телеканалу Polsat News Владислав Косіняк-Камиш заявив, що вступу України до ЄС не буде без розв’язання “волинського питання”.

Зараз дивляться

Що саме міністр мав на увазі, коли говорив про розв’язання “волинського питання”, він не уточнив.

Косіняк-Камиш лише наголосив, що його країна “підтримує Україну настільки, наскільки це можливо”, хоч “у відносинах між державами не все ідеально через нерозв’язані історичні питання”.

Натомість міністр національної оборони Польщі наголосив, що для них кінець розв’язаної Росією війни означатиме лише перемогу України.

Водночас Косіняк-Камиш додав, що, попри надходження техніки до України, прориву з боку українських військ немає, та відзначив, що з наближенням зими зростає “загроза катастрофи” через зруйновану російськими ударами критичну інфраструктуру.

Зауважимо, що в листопаді 2023 року заступник міністра закордонних справ Польщі Павел Яблонський заявив, що вступ України до Євросоюзу буде можливий лише після ексгумації жертв Волинської трагедії.

Нагадаємо, що 11 липня 1943 року називають “кривавою неділею”.

Цей день став кульмінаційним моментом Волинської трагедії (у Польщі називають “різнею”) – обопільних етнічних чисток польського та українського населення, які здійснювали Українська повстанська армія з одного боку та Армія Крайова – з іншого.

Історики натомість наголошують, що на Волині на той час діяли переодягнені німці та радянські партизани (тобто підпільні загони НКВС).

Наразі Польща вбачає, що історичне примирення має передбачати визнання провини та вшанування пам’яті жертв часів Другої світової війни.

Натомість у МЗС України зазначають, що вшановують пам’ять усіх загиблих унаслідок Волинської трагедії, однак “не можуть погодитися з однобічною та політизованою оцінкою трагічних подій 1943-1944 з боку польських політиків і дипломатів”.

Джерело: Polsat News, Громадське

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-24 11:27:06