Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Україна інвестує 1,6 млрд у ядерну медицину: навіщо це потрібно

На 2025 рік у державному бюджеті передбачено 1,6 мільярда гривень на розвиток ядерної медицини в Україні, зокрема на закупівлю спеціалізованої апаратури для позитронно-емісійної томографії, розповідає Суспільне Чернігів.

Вона проводиться за допомогою спеціальних радіоактивних речовин, які вводяться в організм і потім проводиться сканування на комп’ютерному томографі, який виявляє мікрометастази в лімфовузлах, кістках, щитоподібній залозі, простаті, тобто в тих органах, де іншим методом виявити їх неможливо.

Про це повідомив народний депутат від Чернігівщини, член Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкозахворюваннями та голова Національної асоціації онкологів України Валерій Зуб в ефірі “Українського Радіо Чернігів”.

“На сьогодні, на жаль, в Україні ми маємо тільки один такий апарат, в державній клініці «Феофанія», куди ми змушені направляти пацієнтів з усієї України. Звісно, черга неймовірна і деякі пацієнти їдуть до Польщі чи іншої європейської країни, щоб провести це дослідження. А тепер ми хочемо закупити три таких центри, які будуть виробляти ці радіоактивні речовини, радіофарм препарати, і ці комп’ютерні томографи, – їх буде близько 15 штук”, — каже Зуб.

Щодо визначення населених пунктів, де розташовуватимуться ці центри, були дискусії, говорить нардеп. За його словами, циклотрон, який виробляє радіофармпрепарати, має розташовуватись поблизу з містами, де встановлюватимуть комп’ютерні томографи.

“Річ у тім, що життя цього радіофармпрепарату дуже коротке. Від моменту його виготовлення та спеціального опромінення до введення в організм інколи займає буквально лічені години: дві, чотири, шість годин. І коли ми намалювали карту доставки цих апаратів, то, відповідно, поки ми привеземо цей препарат в область, то вже для проведення дослідження залишається зовсім мало часу: година, пів години. Тому на сьогодні ми ухвалили рішення встановити декілька циклотронів, і в цьому ж центрі має розташовуватись п’ять комп’ютерних томографів, які проводять дослідження”.

Наразі мова йде про наступні міста й області: Київ (Інститут раку), Львів, південь України (Кривий Ріг чи Дніпро).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, очільник Менської ЦРЛ Григорій Разнован у коментарі місцевому виданню «Сусіди.City» зауважив: закладу бракує багатьох спеціалістів. 

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram
Youtube


Джерело: mynizhyn.com
2025-02-01 16:47:40