Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Удар по Дергачам, Рютте – новий генсек НАТО та санкції проти Білорусі: головне за 26 червня

Фото: Факти ICTV

Російська армія завдала авіаудару по Дергачам, що на Харківщині. Внаслідок атаки є постраждалі.

Своєю чергою у НАТО визначились з наступником на посаді генерального секретаря. Ним стане чинний прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте.

Що відбулося в Україні та світі за добу 26 червня 2024 року – читайте далі в матеріалі на сайті Факти ICTV.

Зараз дивляться

Рютте – новий генсек НАТО

Прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте офіційно стане наступним генеральним секретарем НАТО, повідомили в Організації. Призначення Марка Рютте на посаду генсека НАТО підтримали всі 32 країни-члени блоку.

Його кандидатуру затвердили посли країн-членів НАТО під час зустрічі у штаб-квартирі Організації Північноатлантичного договору у Брюсселі.

Видання Associated Press зазначило, що президент США Джо Байден та союзники офіційно вітатимуть Рютте з призначенням під час саміту НАТО у Вашингтоні 9-11 липня.

До своїх повноважень Рютте приступить з 1 жовтня, коли закінчиться мандат Єнса Столтенберга, теперішнього очільника НАТО. Столтенберг провів на цій посаді понад десяти років. Його мандат неодноразово продовжувався.

Детальніше про нового генсека НАТО – на Фактах ICTV.

Обстріл Харківщини

Вдень 26 червня, близько 15:30, російські окупанти завдали удару керованою авіабомбою по місту Дергачі Харківського району.

Внаслідок обстрілу постраждали дев’ять людей. Четверо з вибуховими травмами госпіталізовані до медичного закладу.

Ударом були пошкоджені приватні будинки, сталась пожежа у господарчій споруді на площі 20 м. кв.

ЗМІ дізнались про наступницю Борреля в ЄС

Очільниця уряду Естонії Кая Каллас стане новим високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки, замінивши Жозепа Борреля, пише Радіо Свобода, посилаючись на свої джерела у Брюсселі.

Видання пише, що кандидатури на чотири найвищі посади у Брюсселі вже узгоджені: прем’єр-міністр Естонії Кая Каллас очолить дипломатію ЄС, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн залишиться на своїй посаді, а президентом Європейської ради стане експрем’єр-міністр Португалії Антоніу Кошта.

Фото: Getty Images

Джерела у Брюсселі, знайомі з переговорами щодо змін на вищих посадах в ЄС, повідомили Радіо Свободі, що між 27 членами блоку існує згода щодо кандидатур Каллас, Кошти і фон дер Ляєн.

Очікується, що їхні кандидатури будуть офіційно затверджені на саміті 27 червня.

Офіційних підтверджень наразі ще не було оприлюднено.

Бронювання 100% саперів

Уряд України дозволив підприємствам, установам та організаціям, які є сертифікованими операторами протимінної діяльності, бронювати 100% складу груп або відділень, які розміновують території України. Відповідні зміни до постанови № 76 Кабінет міністрів України ухвалив на засіданні 18 червня 2024 року.

За словами заступника міністра економіки Ігоря Безкаравайного, бронювання підготовлених фахівців з розмінування, які працюють в штатах операторів, створить необхідні умови для планових робіт з розмінування територій.

Детальніше про те, які групи саперів підпадають під бронювання – читайте на Фактах ICTV.

Нові санкції ЄС проти Білорусі

Посли країн – членів ЄС схвалили новий пакет санкцій проти Білорусі за підтримку війни Росії проти України. Про це повідомила пресслужба головування Бельгії у Раді ЄС у соціальній мережі X.

Зазначається, що у середу, 26 червня, посли ЄС досягли принципової згоди щодо нового пакету санкцій проти Білорусі.

— Цей пакет посилить наші заходи у відповідь на вторгнення Росії в Україну, зокрема боротьбу з обходом санкцій, – йдеться у повідомленні.

За даними видання DW, штрафні санкції, ухвалені на рівні послів, можуть затвердити вже 27-28 червня на саміті ЄС у Брюсселі.

До комюніке Саміту миру приєдналась Гаяна

До підсумкового комюніке першого Саміту миру приєдналася південноамериканська країна – Гаяна, повідомили в уряді Швейцарії.

Таким чином, під комюніке Саміту миру свої підписи поставили вже 89 держав світу.

Раніше до списку підписантів комюніке за підсумками Глобального саміту миру долучилися ще три країни – Барбадос, Республіка Маршаллові острови та Малаві.

За словами Володимира Зеленського, робота над імплементацією Формули миру, посиленням міжнародної підтримки комюніке першого Саміту миру та досягненням справедливого миру для України, Європи та світу триває.

Зеленський підписав закон про англійську мову

Президент Володимир Зеленський підписав закон про застосування англійської мови в Україні.

Цей закон офіційно закріплює статус англійської мови як однієї з мов міжнародного спілкування в Україні.

Документ також визначає категорії посад, кандидати на які повинні знати англійську мову, а також унормовує особливості застосування англійської мови в роботі органів влади, місцевого самоврядування, у сферах освіти, культури, транспорту, охорони здоров’я.

Зеленський подав цей законопроєкт до парламенту ще у 2023 році.

Детальніше – читайте на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-26 21:01:22