Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені встановили, кому можуть загрожувати довічні наслідки після перенесеного Covid-19

Дослідження, проведене науковцями Каліфорнійського університету в Сан-Франциско, засвідчило, що дві третини тих, хто перехворів на Covid-19 у важкій формі, продовжували страждати від різних проблем зі здоров’ям протягом дуже тривалого часу після одужання, що є свідченням довготривалого впливу вірусу.

Вік і термін перебування на ШВЛ – фактори найбільшого ризику

Дослідники вивчали стан 156 пацієнтів, які пережили одну з найтриваліших і найстрашніших битв із Covid-19. Більшість із них доводилося підключати до апаратів ШВЛ в середньому на один місяць. Середній вік цих пацієнтів становив понад 65 років.

Майже всі вважали, що були здорові до захворювання на Covid-19.

Зараз дивляться

Ці люди згодом були переведені до спеціальних лікарень, відомих як лікарні тривалого лікування невідкладної допомоги (LTACH). Ці заклади спеціалізуються на відключенні пацієнтів від апаратів ШВЛ та наданні реабілітаційної допомоги.

Серед 156 учасників дослідження 64% повідомили про стійкі порушення через рік, зокрема фізичні (57%), респіраторні (49%), психіатричні (24%) і когнітивні (15%).

Майже половина, або 47%, мали більше ніж одну проблему зі здоров’ям. А 19% продовжували потребувати додаткового кисню.

Чи можна полегшити довготривалі наслідки Covid-19

– Наше дослідження важливе для розуміння довгострокових порушень, які змінили життя людей після перенесеного важкого Covid-19, – говорить доктор медичних наук Аніл Н. Макам.

На додачу до затяжних розладів, спричинених Covid-19, учасники також мали постійні проблеми через тривале перебування в лікарні, зокрема болючі пролежні та пошкодження іннервації кінцівок через довге обмеження рухливості.

– Але порушення, які ми спостерігали, є звичайними для тих, хто пережив будь-яку тривалу критичну хворобу, і не є специфічними для Covid-19, – сказав доктор Макам.

Він зазначив, усувати ці порушення або ж хоча б полегшувати їхній перебіг можна за допомогою міждисциплінарної реабілітації.

Джерело: ScitechDaily

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 12:24:40