Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені довели, що просте вітання з незнайомими людьми збільшує задоволення життям і підвищує самооцінку

Команда турецьких і британських психологів виявила, що люди, які просто кажуть “привіт!” незнайомцям, з якими вони зустрічаються на вулиці, у ліфті, у перукарні чи магазині, можуть підвищити задоволеність власним життям.

Привітання – це знак приналежності до великої спільноти

Дослідники опитали дві великі групи людей стосовно їхньої взаємодії з незнайомими людьми, з якими вони щоденно десь перетинаються.

І проявилася тенденція: ті люди, які повідомляли, що можуть запросто привітатися з незнайомою людиною, усміхнутися їй, навіть почати розмову, як правило, відзначають у себе вищий рівень задоволеності життям або навіть щастя, порівняно з тими, хто тримався усамітнено та уникав спілкування з незнайомцями.

Зараз дивляться

Дослідники припускають, що регулярне спілкування з незнайомими людьми може зумовити відчуття приналежності до великої спільноти. А це, своєю чергою, піднімає самооцінку, дозволяє людям почуватися прийнятними та навіть цінними для світу.

Самотність завдає шкоди здоров’ю, як 15 викурених сигарет

У своєму дослідженні, опублікованому в журналі Social Psychological and Personality, вчені зазначили, що така приязна поведінка зменшує відчуття самотності, яка, за визначенням ВООЗ, може бути небезпечною для здоров’я людини.

У прямому сенсі цього слова. Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що самотність є глобальною проблемою для громадської охорони здоров’я. Самотність завдає такої ж шкоди, як викурювання 15 сигарет на день.

Психологи відмітили, що про самотність і проблеми, пов’язані з нею, стали більше говорити після ізоляції через пандемію Covid-19, яка була запроваджена у більшості сучасних західних суспільств.

Тоді ж виявилося, що ізоляція робить людей менш щасливими, ніж у минулі дні, коли незнайомці вільно спілкувалися одне з одним без страху заразитися коронавірусом.

Джерело: Medical Xpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-06 16:03:50