Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учені довели, день, проведений сидячи, погіршує роботу мозку – допоможе її відновити лише одна вправа

Нове дослідження підтвердило, що саме напівприсідання – проста у виконанні вправа – може покращити когнітивні функції мозку і протистояти зростанню втоми від безперервної роботи за комп’ютером.

Довготривале сидіння і робота мозку

Сьогодні більшість працездатних людей не тільки працюють сидячи, а й відпочивають за комп’ютером. Це зменшує приплив крові до мозку, а отже, погіршує уважність, планування, концентрацію, пам’ять та впливає на здатність виконувати декілька завдань одночасно, чого вимагає сучасне життя.

Як же посилити приплив крові до мозку в умовах робочого дня?

Зараз дивляться

Дослідники набрали 20 здорових молодих добровольців (45% жінок) із середнім віком 21 рік. Серед них не було людей, які регулярно займаються помірною або інтенсивною фізичною активністю, курців, тих, хто в анамнезі має серцево-судинні або цереброваскулярні захворювання, і тих, хто приймає ліки.

Учасники були розділені на контрольну групу, яка сиділа протягом трьох годин без перерви, і групу, яка сиділа стільки ж часу, але робила хвилину напівприсідань кожні 20 хвилин.

Присідаємо, щоб зняти втому і сконцентруватися

Щоб виконати напівприсідання, учасники схрестили руки на грудях і зігнули коліна під кутом 90 градусів. Присідали кожні чотири секунди.

У всіх вимірювали артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень і кровотік через внутрішню сонну артерію.

До та після сидіння учасники пройшли спеціальні тести на визначення втоми, концентрації та когнітивних та виконавчих функцій.

Було встановлено, що у добровольців, які вели сидячий спосіб життя, кровотік у внутрішній сонній артерії зменшився на 3,7% . У тих же, хто робив вправи з напівприсідання, він збільшувався.

Дослідники виявили, що порівняно з контрольною групою, ті, хто виконував періодичні присідання, швидше реагували на завдання тестів та швидше їх виконали.

Контрольна група повідомила про значне зниження концентрації після трьох годин сидячої роботи, а щодо втомленості, то її назвали вищою, ніж від фізичних вправ.

Науковці відзначають деякі обмеження свого дослідження. Вони перевірили лише одну область когнітивних функцій за допомогою двох тестів. Можливо, що інші сфери, такі як увага і прийняття рішень теж страждають від тривалого сидіння.

У будь-якому разі потрібні додаткові дослідження.

Джерело: Journal of Applied Physiology

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-19 13:14:14