Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Учасників помістили в будинок із привидами: доведено користь страху для здоров’я


Команда вчених з Орхуського університету (Данія) під час дослідження дійшла висновку, що рекреаційні переживання, які спричиняють страх, як-от відвідування атракціонів із привидами, можуть зменшити запалення в людей із невираженим запаленням.

– Страх і гострі стресові реакції є фундаментальними механізмами виживання, які активують адренергічну систему, викликаючи життєво важливі реакції “бий або біжи”, – ідеться в повідомленні.

Дослідження

Для свого наукового експерименту науковці набрали 113 дорослих добровольців для відвідування атракціону Будинок із привидами високої інтенсивності. Учасники, середній вік яких становив 29,7 років, включали 69 жінок і 44 чоловіків.

Частота серцевих скорочень контролювалася протягом усього заходу, який тривав у середньому близько 51 хвилини, а самооцінка рівня страху фіксувалася з використанням шкали Лайкерта від 1 до 9.

Зразки крові збирали безпосередньо перед подією, одразу після неї і через три дні після для вимірювання високочутливих рівнів С-реактивного білка (hs-CRP) і кількості імунних клітин. Слабовиражене запалення визначали як рівні hs-CRP понад 3 мг/л.

Результати

У двадцяти двох учасників спостерігалося слабко виражене запалення до події. З них у 18 осіб (82%) спостерігалося зниження з 5,7 мг/л до 3,7 мг/л рівня hs-CRP через три дні після події.

Загальна кількість лейкоцитів і лімфоцитів знизилася в усій когорті при порівнянні рівнів до і через три дні після події, хоча середній рівень залишався в межах норми.

Користь страху

За словами вчених, отримані результати узгоджуються з дослідженнями на тваринах, які показують, що гострий стрес може мобілізувати запальні клітини і підготувати імунну систему до потенційної травми або інфекції.

– Люди часто займаються діяльністю, яка викликає страх, заради розваги: від лякаючих розіграшів до сучасних фільмів жахів і атракціонів із привидами, – зазначають учені.

За їхніми словами, експеримент із будинком із привидами припускає, що такий досвід може не тільки викликати гострі відчуття, а й потенційно приносити користь для здоров’я, модулюючи імунні реакції.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Необхідні подальші дослідження перш ніж клінічне застосування можна буде вважати досить значущим для включення гострого страху в практику надання медичної допомоги, резюмують учені.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-21 09:21:00