Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Сербії заявили, що помилково підтримали антиросійську резолюцію в ООН

Фото: Getty Images

У Сербії почали виправдовуватися і шукати винних після того, як у Генеральній Асамблеї ООН (ГА ООН) проголосували за антиросійську резолюцію. Президент Александр Вучич попросив вибачення у громадян за підтримку європейської резолюції щодо України, сказавши, що це було помилкою. Тоді як віцепрем’єр Сербії Александар Вулін назвав це “зрадою” і “ганьбою”.

У Сербії намагаються виправдати підтримку європейської резолюції

За словами Вучича, Сербія помилково проголосувала за європейську резолюцію, у якій Росію називають країною-агресором. Він пояснив, що через втому і перевантаження йому не вдалося належно розібратися з усіма деталями питання, тому припустився цієї “помилки”.

– Я вважаю, що Сербія сьогодні зробила помилку. Я прошу вибачення перед громадянами Сербії за це, і я беру провину за це на себе, тому що я, ймовірно, втомлений і перевантажений і не можу все зробити, – сказав Вучич під час виступу на телеканалі Hepi.

Вучич наголосив, що Сербія повинна була утриматися від голосування за цю резолюцію, як і в інших подібних випадках, наприклад, щодо резолюції США, де країна також утрималася.

– Я кажу це в той час, коли цілком зрозуміло, що через це я втрачу прихильність або політичні бали в ЄС. Я вважаю, що Сербія повинна була утриматися, – сказав президент.

Тоді як віцепрем’єр Сербії Александар Вулін різко засудив голосування, назвавши це “ганьбою” і “зрадою”, і закликав міністра закордонних справ взяти на себе відповідальність за цей вибір.

За його словами, сербські представники в ООН своїм голосуванням “зганьбили” країну і “збентежили” народ. Він підкреслив, що не вірить у помилку, тому що жоден серб не міг би підтримати голосування проти Росії, яка є важливим союзником Сербії.

– Я не вірю в помилки, але вірю в зраду. Президент Александар Вучич діяв чесно і підтвердив, що це не позиція Сербії і що це не наша політика, – заявив Вулін.

Він закликав міністра закордонних справ узяти на себе відповідальність “за завдану нам ганьбу і понести всі політичні наслідки”.

Нагадаємо, 24 лютого Генасамблея ООН підтримала колективну резолюцію, ініційовану Україною та європейськими країнами, у якій засуджується російська агресія.

Тоді як Рада безпеки ООН підтримала американську резолюцію, яка наголошує на необхідності швидкого припинення конфлікту, але не згадує Росію як агресора.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: РТС, РТРС

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-02-25 13:41:00