Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У пацієнтів зі штучним серцем відновлюється пошкоджений серцевий м’яз: учені вражені


Дослідницька група під керівництвом доктора медичних наук, директора Тусонського центру серця Хешама Садека, провела дослідження у трьох країнах і виявила, що у деяких пацієнтів зі штучним серцем може відновлюватися пошкоджений серцевий м’яз.

Це відкриття відчиняє вікно можливостей для нових способів лікування серцевої недостатності і, можливо, колись допоможе остаточно вилікувати цю хворобу.

Серцева недостатність уважається невиліковною

Досі єдиним способом лікування прогресуючої серцевої недостатності, окрім трансплантації, є заміна насоса через штучне серце, яке може допомогти перекачувати кров.

– На жаль, пошкоджений хворобою серцевий м’яз, не відновлюється, – зазначає професор Садек.

Так вважалося до сьогодні. Хешам Садек очолив співпрацю міжнародних експертів зі Швеції, Німеччини та США, щоб дослідити, чи можуть серцеві м’язи відновлюватися під дією якихось обставин чи умов.

Проєкт розпочався з дослідження тканин пацієнтів зі штучним серцем, наданих колегами з Університету здоров’я та медицини Університету Юти.

Штучне серце посилює здатність регенерації клітин

Дослідники виявили, що пацієнти зі штучним серцем регенерували м’язові клітини більш ніж у шість разів швидше, ніж здорові серця.

– Це найпереконливіший доказ того, що клітини людського серцевого м’яза дійсно можуть відновлюватися, це справді захопливо, — сказав Садек.

Професор вважає, варто націлитися на молекулярні шляхи, що беруть участь у діленні клітин, щоб посилити здатність серця до регенерації.

Ці висновки в поєднанні зі спостереженнями інших дослідницьких груп про те, що у деяких пацієнтів зі штучним серцем можна було видалити пристрої після зникнення симптомів, змусили припустити, що штучне серце забезпечує пошкодженому серцевому м’язу такий собі відпочинок – своєрідний “постільний режим”, який потрібен для одужання.

Чому серцевий м’яз відновлюється лише у 25% пацієнтів

Далі Садек хоче з’ясувати, чому лише близько 25% пацієнтів реагують на штучне серце регенерацією серцевого м’яза.

– Ми хочемо визначити, як змусити кожного пацієнта зі штучним серцем реагувати, – говорить професор.

Вирішення цієї проблеми фактично означатиме реальну можливість вилікувати серцеву недостатність.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело:  MedicalXpress

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-24 12:12:00