Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У конференції ООН з клімату COP29 візьмуть участь представники Талібану

Фото: Getty Images

Представники афганського руху Талібан візьмуть участь у великій конференції ООН з питань клімату, яка розпочнеться наступного тижня в Азербайджані.

Про це пише Reuters із посиланням на міністерство закордонних справ Афганістану.

Талібан візьме участь у конференції ООН із клімату

Участь Талібану на цьому заході відбувається вперше після того, як колишні повстанці прийшли до влади 2021 року.

Кліматичний саміт COP29 у столиці Азербайджану Баку стане одним із найгучніших багатосторонніх заходів, у яких візьмуть участь представники адміністрації Талібану.

У минулому ООН не дала дозвіл талібам зайняти місце Афганістану на Генеральній Асамблеї, а уряд Афганістану офіційно не визнаний країнами-членами ООН, в основному через обмеження талібів на освіту і свободу пересування жінок.

Представник Міністерства закордонних справ Афганістану Абдул Кахар Балхі повідомив, що чиновники з Національного агентства з охорони довкілля прибули до Азербайджану для участі в конференції з клімату. Таліби взяли на себе управління агентством, коли повернулися до влади після виведення військ під керівництвом США.

Представники Талібану брали участь в організованих ООН зустрічах щодо Афганістану в Досі, а міністри Талібану за останні два роки відвідали форуми в Китаї, Центральній Азії та Росії.

Однак Бюро COP29 Рамкової конвенції ООН про зміну клімату відклало розгляд питання про участь Афганістану з 2021 року, фактично заморозивши участь країни в переговорах.

Останніми роками афганські неурядові організації також зазнають труднощів з участю в кліматичних переговорах.

Утім, Азербайджан, який приймає, запросив співробітників афганського агентства з охорони довкілля на COP29 як спостерігачів, що дасть їм змогу “потенційно брати участь у периферійних дискусіях і, можливо, проводити двосторонні зустрічі”, повідомило Reuters дипломатичне джерело, знайоме з питанням.

За словами джерела, оскільки таліби офіційно не визнані в системі ООН як законний уряд Афганістану, чиновники не можуть отримати повноваження для участі в засіданнях повноправних держав-членів.

Зміна влади в Афганістані

Після приходу до влади в Афганістані у 2021 році Таліби закрили школи та університети для студенток, старших за 12 років.

Цього року таліби також ухвалили низку широкомасштабних законів про моральність, які вимагають від жінок закривати обличчя на публіці й обмежують їхній вихід за межі будинку без супроводу чоловіка-опікуна.

Талібан заявляє, що дотримується прав жінок відповідно до своєї інтерпретації ісламського закону.

При цьому Афганістан вважається однією з країн, які найбільше постраждали від зміни клімату, пише Reuters. Цього року внаслідок раптових повеней загинули сотні людей, а країна, яка значною мірою залежить від сільського господарства, пережила одну з найсильніших посух за останні десятиліття.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Багато фермерів, які ведуть натуральне господарство і становлять більшу частину населення, стикаються з проблемою відсутності продовольчої безпеки. Деякі захисники критикують міжнародну ізоляцію Талібану, стверджуючи, що вона тільки шкодить афганському народу.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-11 00:11:00