Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Китаї померла жінка через рідкісного паразита, який спричинив ураження головного мозку

77-річна жінка з Китаю стала жертвою рідкісної амеби, яка вразила її головний мозок. Звіт про випадок був опублікований в журналі Heliyon.

Паразит, який пожирає мозок

Китайська жінка звернулася до місцевої лікарі зі скаргами на запаморочення, сплутаність свідомості та проблеми з мовленням.

Медики припустили, що в неї пухлина, оскільки сканування мозку показало ураження. Однак первинний діагноз був помилковим.

Люмбальна пункція виявила, що жінка інфікована Balamuthia mandrillaris, одноклітинним організмом, який пожирає мозок і вбиває дев’ятьох із 10 пацієнтів.

Протягом наступних кількох днів стан жінки погіршився, дихальні шляхи були перекриті, через що її підключили до апарату штучної вентиляції легень. Але врятувати її життя не вдалося навіть попри агресивне лікування.

Що таке Balamuthia mandrillaris

Вalamuthia mandrillaris зазвичай зустрічається в пилу, ґрунті та воді та викликає інфекції, коли контактує з відкритими ранами або вдихається легенями.

Після зараження організму амеба потрапляє в мозок, де викликає інфекційний гранулематозний амебний енцефаліт (ГАЕ).

Симптоми включають лихоманку, головний біль, блювоту, млявість і нудоту. Однак, якщо стан прогресує протягом тижнів або місяців, це може призвести до судом, слабкості, сплутаності свідомості, часткового паралічу, труднощів з розмовою та проблем з ходьбою.

Цей паразит здатен вбивати 90% інфікованих, і раннє виявлення та лікування є критично важливими.

Balamuthia mandrillaris вперше виявили в 1986 році, і за всю історію зафіксовано лише кілька сотень випадків, причому більшість з них – у США.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 12:14:27