У двох річках та ставку на Чернігівщині виявили кишкову паличку: деталі
Згідно з Планом моніторингових досліджень на 2024 рік ДУ “Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” продовжує здійснювати постійний моніторинг якості води водоймищ та річок у місцях масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого призначення, що використовуються для купання.
У липні місяці поточного року фахівцями Центру було відібрано та досліджено за санітарно–хімічними та мікробіологічними показниками 34 проби.
Про це йдеться на сторінці Фейсбук Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
За результатами проведених досліджень якість води не відповідала встановленим нормативам за фізико–хімічними показниками:
- за біологічною та хімічною потребою в кисні — у зонах відпочинку біля готелю «Парк-готель Чернігів», біля човнової станції та пішохідного мосту річки Десна, в річці Стрижень (район Ялівщина) та по вулиці К. Єськова;
- за запахом та вмістом розчиненого кисню — у зонах відпочинку річки Мена (Мена), річки Снов (урочище «Вовче горло»)
За мікробіологічними показниками відхилення від встановлених нормативів по кількості лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП) виявлено: у річці Борзенка (Борзна), ставку «Міський» (Ічня) та в річці Стрижень (район Ялівщини).
Нагадуємо! У залежності від погодних умов, стану забруднення поверхневих вод якість води у водоймах постійно змінюється. Тому, слід пам’ятати про захворювання, котрі можуть передаватись через воду відкритих водойм, зокрема: холера і дизентерія, кишкові інфекції, що спричиняють розлади травлення, шкірні захворювання, лістеріоз, лептоспіроз, гельмінтози (глисти), тощо.
Щоб убезпечити себе та близьких, пам’ятайте про наступне:
- не заковтувати воду під час купання;
- не мити посуд, харчові продукти, в т.ч. овочі та фрукти у воді річок, озер та ставків;
- після купання слід обов’язково приймати душ;
- у разі погіршення здоров’я негайно звертатися до лікаря.
Бережіть себе та своїх рідних!
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Як повідомляв MYNIZHYN, через застосунок «ЕкоЗагроза» до Державної екологічної інспекції у Чернігівській області надійшло звернення стосовно масової загибелі риби в озері (кар’єрі) в центрі села Ведильці Михайло-Коцюбинської територіальної громади Чернігівського району Чернігівської області.
Viber
Джерело: mynizhyn.com
2024-08-12 13:12:57