Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У 2023 році Україна видобула рекордну кількість газу за 6 років

За підсумками 2023 року Україна видобула вдвічі більше природного газу, ніж у 2022-му, що стало рекордом за останні 6 років.

Завдяки цьому минулу зиму країна змогла пройти винятково на газі власного видобутку, вперше відмовившись від імпорту.

Також торік вдалося закласти 150 нових свердловин, які вже показують перші результати. Зокрема, Укргазвидобування за перші три місяці цього року суттєво збільшило видобуток газу – майже на 12%.

Зараз дивляться

– Треба розвивати цю галузь, збільшувати видобуток газу й нафти, і нарешті отримати статус енергетично незалежної держави. В частині природного газу ми цього досягли вже попереднього опалювального сезону. І я всіх вітаю з цим. Це поважний статус. Тому маємо його утримувати, а також піклуватися про розвиток економіки, яка потребуватиме більше об’єму енергії, зокрема газу, – розповів голова правління НАК Нафтогаз України Олексій Чернишов. 

Як газовидобувники працюють в умовах війни

Попри обстріли чи відсутність електропостачання, газовидобувникам вдалося навіть  перевиконати план із видобутку. Загалом за перші три місяці фахівці Укргазвидобування підняли з надр майже 3,5 млрд кубометрів блакитного палива. Вагомий внесок у зростання видобутку зробили саме нові, високодебітні свердловини.

– Ми вже отримали пʼять високодебітних свердловин на початок цього року, на рівні 350 тис. кубів. А ще у нас є дуже успішні проєкти з відновлення базового фонду, тобто старих свердловин. Одна з них працює на рівні 350 тис. кубів також, – додав очільник Укргазвидобування Олег Толмачев.

Він зазначив, що кожна така свердловина – запорука сталого проходження наступного опалювального сезону. Який, за прогнозами експертів, може бути ще важчим за попередні, тож блакитне паливо стане основою не лише для виробництва тепла, а й електрики, наприклад, із газотурбінного обладнання.

– Це може збільшити попит на газ. Проте я не вважаю, що таке збільшення буде критичним для газового балансу, для його підтримки. Тому що ті нові потужності розподіленої генерації будуть замінювати потужності, які доти також працювали на газу. Зокрема й ТЕЦ, – сказав генеральний менеджер із розвитку ринків аналітичного центру DiXi Group Андрій Урста. 

Й хоча на розвиток нової галузі знадобляться роки чи навіть десятиліття, українські газовидобувники рішуче налаштовані бурити нові свердловини та видобувати газ, щоби забезпечити потреби країни в блакитному паливі.

Сприяти процесу готові й наші західні партнери. ЄС потребує відновлювального газу для заміщення російського блакитного палива. Тому там готові платити так звану зелену надбавку й уже сьогодні контрактувати майбутні кубометри українського біометану. Так поступово з імпортера газу Україна має шанс перетворитися на його експортера.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-30 14:50:33