Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

The Economist озвучило 10 головних трендів 2024 року

У прийдешньому 2024 році в усьому світі спостерігається збільшення витрат на сферу оборони, бізнес дедалі частіше вдається до використання штучного інтелекту, а через зміни клімату зростає тенденція на поновлювані джерела енергії.

Це випливає з матеріалу The Economist, де описуються 10 головних трендів розвитку бізнесу у 2024 році.

На думку видання, у 2024 році геополітика знову відіграватиме важливу роль, оскільки напруженість у відносинах між США та Китаєм посилиться, а війни в Україні та Газі продовжаться.

Зараз дивляться

Першим трендом, на який вказує The Economist, є активність Центральних банків, включно з Федеральною резервною системою Америки, які починають знижувати відсоткові ставки, оскільки зростання цін сповільнюється. Однак в умовах глобальної інфляції на рівні 5% споживачі залишаються економними.

Другий тренд пов’язаний з тим, що на тлі зусиль зі сповільнення зміни клімату споживання відновлюваних джерел енергії зросло на 11% і досягло нового максимуму.

Однак викопне паливо, як і раніше, задовольняє понад чотири п’ятих попиту на енергію.

Третій тренд – витрати на охорону здоров’я, які продовжують зростати і, згідно з очікуваннями на 2024 рік, збільшилися приблизно на 9%. Видання вказує, що штучний інтелект у цій галузі “викликає надзвичайний галас, але приносить мало прибутку і викликає багато запитань”.

Наступним пунктом The Economist називає розрив між інфраструктурою, якої потребує світ, і тим, що він отримує. Сьогодні, за даними видання, розрив становить $3 трлн.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Щоб заткнути інфраструктурну діру, валові інвестиції в основний капітал в Азії збільшуються на 4%, – вказує видання.

Водночас у п’ятому тренді на 2024 рік очікується зростання доходів у рекламній індустрії, де збільшення прогнозується на 5% завдяки президентським виборам в Америці та великим спортивним подіям, таким як Олімпійські ігри в Парижі.

Тренд №6. Міжнародний туризм долає геополітичну та економічну невизначеність і приносить рекордний дохід у розмірі $1,5 трлн доларів, чому сприяють високі ціни та постпандемічна жага до мандрів.

Сьомим пунктом видання називають старіючий світ, який активно витрачає кошти на охорону здоров’я.

– Оскільки кожна десята людина перебуває у віці 65 років і старше, на охорону здоров’я припадає десята частина світового ВВП, – пише видання.

Восьмий тренд – це витрати на оборону. The Economist вказує, що Америка виділяє $886 млрд на оборону, підтримуючи Україну і протидіючи Китаю, чиї сусіди, включно з Японією, Тайванем і Філіппінами, також зміцнюють свою оборону.

– Поки Україна бореться, а відносини між США і Китаєм погіршуються, військові держави збільшуватимуть оборонні бюджети. Очікується, що близько третини членів НАТО досягнуть давньої мети – витрачати на оборону понад 2 % ВВП, що стане довгоочікуваним подарунком до 75-річчя альянсу. Серед них буде і Фінляндія, яка нещодавно вступила до НАТО. Британія і Польща залишаться на плаву, а ось Франція трохи не дотягне. Швеція, ще один новобранець, також не впорається із завданням, – пише видання.

При цьому видання вказує, що Америка, найбільша країна за витратами на оборону, викладе близько $886 млрд і близько $13 млрд направить в Україну, додавши до вже відправлених $45 млрд.

Водночас побоювання через дії Китаю збільшить витрати на оборону в Азії. Філіппіни планують двозначне збільшення, Японія – рекордно високий бюджет. Тайвань розширить обов’язкову військову службу і розробить засоби захисту від безпілотників.

Очікується, що Америка, Китай і Японія прискорять розробку і виявлення гіперзвукових ракет, оскільки Росія розгортає їх дедалі ширше.

Тренд №9 – електромобілі. За даними видання, електричні автомобілі набирають обертів завдяки потужній державній підтримці. Кожен четвертий новий автомобіль – має в собі плагіни та інше системне забезпечення. При цьому більше половини з таких електромобілів продається в Китаї.

Фінальний, 10 тренд, це те, що 60% американських компаній дозволяють працювати з дому, але п’ята частина американських офісів пустує. У Євросоюзі, де роботодавці менш розкуті, рівень вакансій становить лише 8%.

Фото: Department of Defense

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-09 18:29:43