Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Суперечка в ефірі через демобілізацію: Маляр перепросила у депутатки Совсун

Фото: Міноборони

Ексзаступниця міністра оборони Ганна Маляр перепросила у народної депутатки Інни Совсун, яку в телеефірі Суспільного довела до сліз суперечкою через демобілізацію військових.

Пост зі словами вибачення Ганна Маляр опублікувала 15 квітня — за чотири дні після телеефіру.

Совсун не голосувала за законопроєкт про мобілізацію

Народна депутатка Інна Совсун після того, як парламент 11 квітня проголосував за урядовий законопроєкт про мобілізацію заявила, що вона єдина у фракції, яка не голосувала — утрималася.

Зараз дивляться

За її словами, законопроєкт про мобілізацію не містить ані суттєвого покарання за ухиляння від мобілізації, ані бонусів тим, хто зараз приєднається до Сил оборони. А ще документ має основний недолік — у ньому не прописана демобілізація.

– Люди виконали свій обов’язок і мають право повернутися додому, до родини, до коханих. Вони втомлені й виснажені. Вони просять: Замініть нас. Математично це можливо зробити, просто в Офісі президента немає політичної волі, – заявила нардепка.

На її думку, цей законопроєкт створює враження “квитка в один кінець” та знищує будь-яку мотивацію для нових людей приєднуватися до Сил оборони.

Що передувало

13 квітня в ефірі програми Новий відлік на Суспільному гості студії дискутували щодо нового закону про мобілізацію та щодо питання демобілізації зокрема.

Ганна Маляр тоді сказала: Що стосується демобілізації, то я скажу одну фразу. Якщо її провести в тих умовах, які існують зараз, ми не зможемо відновити ту боєздатність, яка є станом на зараз. Знижувати її не можна. Отака історія.

У відповідь нардепка Інна Совсун заявила, що заміна військових на фронті – це тривалий процес, який не може відбутися моментально.

– Проте варто розуміти, чим швидше почнемо готувати заміну, тим швидше вона буде готова. Якщо зараз ми не ухвалимо жодного рішення, то цю заміну й ніхто не буде готувати. І ми опинимося в ситуації, коли воюватимуть одні й ті ж – будуть воювати ті, хто пішли на фронт 24 лютого 2022 року, – сказала Інна Совсун.

Вона зауважила, що її чоловік пішов на фронт 24 лютого 2022 року і він досі там.

У відповідь Ганна Маляр запитала Інну Совсун, чи знав її чоловік, коли йшов на фронт, норму Конституції, що демобілізація неможлива завчасно – до завершення воєнного стану.

У відповідь Інна Совсун заявила, що коли люди пішли на фронт 24 лютого, то їм не потрібно зараз закидати, що вони не дочитали Конституцію, а подякувати їм та їхнім родинам.

Далі почалася перепалка у студії, і Інна Совсун не стримала сліз. Вона розповіла, що два роки чекає чоловіка додому, як і тисячі інших жінок чекають своїх. При цьому є мільйони інших чоловіків, які можуть піти воювати.

– А зараз ви перекладаєте відповідальність на тих, хто зробив найскладніше у найважливіший момент… Мій чоловік два роки нормально не бачить своїх дітей, і ротація його не врятує. Ротація – це можливість відпочити, а не можливість повернутися до нормального життя… Для того, щоб його замінити, заміну треба готувати вже сьогодні, – сказала нардепка.

Ганна Маляр у відповідь наголосила, що заміна готується. Але Інна Совсун сказала, що цієї заміни не достатньо, а тому її чоловіку й далі доведеться воювати.

Вибаченні від Ганни Маляр

Колишня заступниця міністра оборони Ганна Маляр на четвертий день після ефіру опублікувала пост із вибаченнями перед Інною Совсун.

Маляр визнала, що не мала морального права так емоційно реагувати на токшоу. Проте її обурив той факт, що Інна Совсун утрималась під час голосування – не дала свій голос за життєво важливий закон.

– Але мене це не виправдовує. Я не права. Я прошу вибачення у народного депутата фракції Голос Інни Совсун.

Пані Інно, це важке випробування для вас і тисяч українських сімей в кого рідні служать в силах оборони. Я щиро перепрошую і мені самій ніяково від того, що відбулось в ефірі. Останні два роки були непростими і попереду не менш складні часи, – написала Маляр.

При цьому вона наголосила, що жодна держава під час війни не демобілізовує свої війська.

За її словами, якби рішення про демобілізацію зараз ухвалили, то вже навесні 2025 року Україна була у програшній ситуації – довелось мобілізовувати значно більше людей, ніж це зараз. А це б призвело до більшої кількості загиблих через “необстріляність” такої маси людей.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 09:19:52