Сумую за рідним домом у Ніжині: розмова з психологом

Збережіть у серці Ніжин,
але дозвольте собі жити далі.
Наша постійна рубрика: розмова з психологом.
На сторінках нашого видання час від часу ми публікуємо розмови з ніжинськими фахівцями – психологами та юристами.
Озвучуємо відповіді на питання, які турбують наших читачів з коментарями та порадами експертів.
Сьогодні запитання від читачів таке: «Я з Ніжина, але живу за кордоном. Як подолати тугу за близькими, за домом?»
Читачам MYNIZHYN.com дане питання коментує наш постійний експерт, кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький
Туга за рідними місцями – це не просто сум. Це глибоке почуття втрати частини себе, того, що було знайомим, теплим, рідним до болю. І це абсолютно нормально.
Цей біль не є слабкістю. Це свідчення того, що у вас був дім – із людьми, запахами, пейзажами, звуками, які формували вашу особистість. Але життя змінилося, і зараз важливо знайти внутрішні ресурси, щоб жити далі, не втрачаючи себе.
Як впоратися із цим почуттям?
- По-перше, не знецінюйте свою тугу, а говоріть про неї з близькими або заведіть щоденник і записуйте свої думки у нього. Це дозволить знизити напругу та надасть вашим емоціям «право голосу».
- По-друге, варто внести елементи рідного дому в нову реальність: українські страви, пісні, традиції. Знайдіть і слухайте подкасти або просто дивіться відео з Ніжина для того, щоб зберігати зв’язок.
- По-третє, знайдіть людей, які мають подібний досвід, це надає підтримку і розуміння без зайвих пояснень (у багатьох країнах існують українські культурні центри і вам варто спробувати знайти для себе «коло» спілкування.
- По четверте, рідне – це не тільки місце, це і ваші мрії, цінності, відчуття себе. Тепер ви можете створити «другий дім» – простір, у якому буде місце для вас справжньої. Почніть із малих звичок, які приноситимуть вам радість.
Туга – це сигнал про потребу у близькості, належності до спільноти (ідентичності), стабільності. Не ігноруйте її – дбайливо шукайте нові способи бути собою там, де ви зараз.
Збережіть у серці Ніжин, але дозвольте собі жити далі.
Раніше ми писали: Як мені заоохотити своїх дітей до навчання: розмова з психологом
Від редакції:
Нагадуємо, аби озвучите своє питання і отримати на нього безкоштовну відповідь наших експертів – пишіть нам на пошту: mynizhyn.com@gmail.com
За бажанням читачів, ми можемо не озвучувати ваші прізвища та імена.
Наші експерти:
-
кандидат психологічних наук, доцент НДУ ім.М. Гоголя; практичний психолог Олександр Пісоцький
-
кандидат юридичних наук, доцент кафедри політології, права та філософії НДУ імені М.Гоголя, фахівець з кібербезпеки, доцент – Марина Ларченко.
Також вас може зацікавити: Як ніжинцям вберегтися від шахрайських схем в інтернеті: що радить магістр з кібербезпеки
Джерело: mynizhyn.com
2025-07-21 15:35:05