Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Суд у США дозволив притягнути Трампа до відповідальності за штурм Капітолія

Колишній президент США Дональд Трамп може бути притягнутий до відповідальності за цивільними позовами, пов’язаними з бунтом у Капітолії США 6 січня 2021 року.

Таке рішення ухвалив Федеральний апеляційний суд у Вашингтоні, округ Колумбія, повідомляє CNN.

Колегія з трьох суддів одноголосно підтвердила, що післявиборчі зусилля Трампа, спрямовані на підрив результатів виборів 2020 року, були зроблені в його якості кандидата в президенти, а не президента.

Зараз дивляться

— Коли президент, який перебуває на першому терміні, вирішує балотуватися на другий термін, його кампанія з переобрання не є офіційним президентським актом, – написав у своєму висновку головний суддя Апеляційного суду округу Колумбія Шрі Шрінівасан.

У висновку суддів йдеться про те, що не все, що робить або говорить президент під час перебування на посаді, захищено від відповідальності. Трамп ще зможе подати додаткові апеляції з цього питання, якщо захоче.

Зазначається, що це рішення матиме значні наслідки для кількох справ проти Трампа у федеральному суді Вашингтона, пов’язаних з виборами 2020 року. Воно випливає з позовів, поданих співробітниками поліції Капітолію та демократами в Конгресі.

Це рішення суддів дає “поштовх для руху” трьох позовів проти Трампа від співробітників поліції Капітолію та членів Конгресу. Крім того, зазначається, що щонайменше півтора десятка інших позовів проти політика можуть вийти зі “сплячки”.

Два позови проти Дональда Трампа були подані членами Палати представників від Демократичної партії, а третій – співробітниками поліції Капітолію.

Законодавці стверджують, що вони зазнали погроз з боку Трампа та інших осіб у межах змови з метою зупинити сесію Конгресу, яка мала б засвідчити результати президентських виборів 2020 року 6 січня 2021 року.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-01 19:45:23