Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Страховий стаж, напрацьований за кордоном, враховиватимуть при виході на пенсію – Мінсоцполітики

Той страховий стаж, який українці напрацювали під час роботи за кордоном, тепер враховуватимуть при визначенні розміру пенсії.

Про це повідомляє Мінсоцполітики, посилаючись на ухвалений Верховною Радою 25 квітня у другому читанні та в цілому законопроєкт №9453.

Нововведення щодо страхового стажу, отриманого за кордоном, працюватиме навіть, якщо з країною не укладено угоду про пенсійне забезпечення. Тобто людина, після повернення з-за кордону, наприклад, з Італії, зможе зарахувати період роботи в цій країні для визначення права на призначення пенсії в Україні в 60, 63 або 65 років. Для цього потрібно буде надати до Пенсійного фонду документ, що підтверджує роботу поза Україною.

Зараз дивляться

– Звертаємо увагу, що для визначення розміру пенсії враховуватимуться лише внески/ЄСВ, сплачені в Україні (т.зв. пропорційний принцип нарахування пенсії). Тобто розмір призначеної пенсії залежатиме від кількості сплачених в Україні страхових внесків (що більший розмір внесків – то більша пенсія) та стажу роботи, який людина напрацювала до 1 січня 2024 року, а час виходу на пенсію враховуватиме роботу як в Україні, так і за кордоном, – повідомляє відомство.

Пенсії для кримчан і робота в РФ

Також спрощується механізм відновлення виплати пенсій для кримчан. Тепер не потрібно підтвердження від Пенсійного фонду РФ. Людині, яка переїхала з окупованого півострова, потрібно лише подати заяву, в якій зазначити, що вона не отримує пенсію в Криму і бажає мати виплати в Україні.

Зокрема для розрахунку пенсії можна дати трудову книжку або пенсійну справу, якщо вона є на руках.

Крім того, до страхового стажу при призначенні пенсії в Україні не включатиметься робота на Росію після 2014 року.

Так, до страхового стажу з 19 лютого 2014 року не будуть зараховувати періоди військової служби у силових структурах, незаконних збройних або воєнізованих формуваннях, судових або правоохоронних органах держави-агресора на тимчасово окупованих територіях, а також добровільне зайняття посад у незаконних органах влади.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-25 16:18:28