Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Статус музею Булгакова у Києві можуть змінити: що відомо

Будинок-музей письменника Михайла Булгакова у Києві можуть вилучити з Державного реєстру нерухомої культурної спадщини національного значення.

Про це сказав виконувач обов’язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв в ефірі телемарафону Єдині новини.

Водночас, за його словами, будівля на Подолі має залишитися в реєстрі як зразок історичної архітектури Києва кінця XX століття.

Зараз дивляться

— Він занесений до реєстру саме як місце, де проживав письменник Булгаков. Але він очевидно має там (в реєстрі – Ред.) залишитися, як приклад історичної архітектури Києва кінця ХІХ сторіччя. І без сумніву, ми будемо розглядати виключення цього об’єкту з реєстру національних пам’яток з можливим його перенесенням до реєстру місцевого, – сказав Карандєєв.

Він також зазначив, що раніше Кабмін виніс рішення про зміну статусу 13 національним пам’яткам. Ще 14 об’єктів, до яких належить будинок-музей Булгакова, вивчають експерти. Рішення щодо них ухвалять пізніше.

Що відомо про будинок-музей Булгакова?

Сім’я письменника Михайла Булгакова проживала у цьому будинку на Подолі у Києві з 1906 до 1919 року. Відомо також, що Булгаков приймав там пацієнтів, коли працював лікарем.

Цей будинок письменник описав в українофобному романі Біла гвардія. У своєму будинку він також “поселив” героїв п’єси Дні Турбіних. У цьому драматичному творі також посилені антиукраїнські та “антипетлюрівські” мотиви.

Музей у будівлі відкрили у 1989 році як філію Музею історії Києва.

Боротьба з імперським та радянським минулим

На початку листопада у Києві провели демонтаж золотої зірки з обеліска, що на Галицькій площі (колишня площа Перемоги). Радянський символ зняли 4 листопада у межах декомунізації.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

У вересні працівники Департаменту територіального контролю КМДА прибрали з бічних панелей пам’ятника радянські зірки та анотаційну дошку російською мовою.

10 листопада Кабмін вилучив із Держреєстру нерухомих пам’яток культурної спадщини національного значення пам’ятники російському письменнику Олександру Пушкіну, ватажку більшовиків Миколі Щорсу та іншим російським та радянським діячам.

Документ також передбачає вилучення з реєстру пам’ятники Пушкіну в Одесі, Харкові та Житомирі, російському князю Воронцову в Одесі, російському полководцю Суворову тощо.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-13 18:48:00