Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США звинуватили у воєнних злочинах чотирьох росіян

Генеральний прокурор Сполучених Штатів Меррік Гарланд заявив, що Мін’юст США вперше в історії звинуватив у воєнних злочинах чотирьох російських військовослужбовців за викрадення і знущання з громадянина Америки, який під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну жив у селі Милове Херсонської області.

Стенограму виступу Гарланда було опубліковано на сайті Мін’юсту США.

– Серед обвинувачень – змова з метою скоєння воєнних злочинів, зокрема воєнних злочинів, оголошених міжнародною спільнотою поза законом після Другої світової війни, – незаконне ув’язнення, катування й нелюдське поводження… Ми стверджуємо, що у квітні 2022 року два командири російських сил Сурен Сейранович Мкртчян і Дмитро Будник, а також два солдати нижчого рангу, імена яких Валерій і Назар, скоїли воєнні злочини проти американського громадянина, який проживає в Україні з 2021 року, – сказав він.

Меррік Гарланд додав, що американець, який проживав у Миловому, був, відповідно до міжнародного права, “захищеною особою”.

Зараз дивляться

– Після вторгнення російських військ у Милове потерпілого викрали з його будинку троє обвинувачених – Мкртчян, котрий був одним із командирів, а також Валерій і Назар, солдати нижчої ланки, – та їхні спільники. Ми стверджуємо, що під час викрадення обвинувачені кинули оголену жертву на землю, зв’язали йому руки за спиною, наставили пістолет йому в голову й побили його ногами, кулаками і прикладами зброї, – заявив генпрокурор США.

Американська сторона встановила, що обвинувачені 10 днів утримували громадянина США, катували під час допитів, били пістолетом та кулаками, роздягали, фотографували й погрожували зґвалтувати, інсценували спробу вбити його і примушували до фізичної праці.

Меррік Гарланд також подякував американським відомствам, які допомагали в розслідуванні, а також “неймовірній мужності” партнерів в Україні, зокрема Офісу генпрокурора України.

– Ця історія має чітко продемонструвати, що в міністерства юстиції – і в американського народу – довга пам’ять. Ми не забудемо звірства в Україні. І ми ніколи не перестанемо працювати над тим, щоб притягнути винних до відповідальності. Протягом усієї нашої роботи ми й надалі покладатимемося на верховенство закону, – наголосив Гарланд.

Зазначимо, що селище Милове розташоване на правому березі Херсонської області, яка була деокупована українськими захисниками восени 2022 року.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-06 20:16:11