Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США уважно стежитимуть за зустріччю Сі Цзіньпіна з Путіним наступного тижня

США уважно стежитимуть за зустріччю Сі Цзіньпіна та Путіна, яка відбудеться наступного тижня, поки Китай зважує, чи відправляти зброю в Росію.

Про це повідомляє CNN.

Як пише видання, сам саміт не став несподіванкою для Білого дому, оскільки повідомлення про те, що така зустріч може відбутися, надходили вже кілька тижнів.

Зараз дивляться

Проте, є побоювання, що партнерство “без обмежень”, яке Сі Цзіньпін та Путін закріпили під час попередніх зустрічей, може поглибитися під час переговорів віч-на-віч.

– Очевидно, що Росія має свої власні інтереси, намагаючись втягнути інші країни в цей конфлікт, якщо це можливо, але наша позиція залишається незмінною, незалежно від того, зустрінуться вони чи ні, – заявив радник з національної безпеки США Джейк Салліван.

Занепокоєння серед американських чиновників викликає не те, що китайська зброя допоможе Росії здобути вирішальну перемогу в Україні, а той факт, що це дасть можливість затягнути конфлікт, який, вигідний Путіну.

– Ми вважаємо, що важливо, щоб Китай бачив перспективу України. Очевидно, що мотивація Росії є огидною. Вони незаконно вторглися і окупували Україну.

Ми сподіваємося, що президент Сі та китайський уряд зможуть зрозуміти, які саме наслідки має їхня підтримка Росії, – сказав прессекретар Пентагону Патрік Райдер. 

Також американські чиновники заявили, що працюють над тим, щоб Сі Цзіньпін поговорив телефоном з президентом України Володимиром Зеленським. Вони вважають, що розмова безпосередньо з Зеленським може виявитися корисною.

Нагадаємо, лідер Китаю Сі Цзіньпін відвідає Росію вже наступного тижня. Метою цього візиту є “заклик до миру” та “сприяння переговорам”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Велика Британія закликала Китай використати візит президента Сі Цзіньпіна до Москви, щоб переконати Володимира Путіна вивести російські війська з України.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-17 18:22:06