США направили бомбардувальники B-2 на Близький Схід на тлі загострення з Іраном

Глава Пентагону Піт Хегсет посилив військовий потенціал США на Близькому Сході, направивши туди додаткові бомбардувальники.
Про це повідомили в американському оборонному відомстві у вівторок на тлі бомбардувальної кампанії США в Ємені, яка триває вже більше двох тижнів, і зростаючої напруженості у відносинах з Іраном.
США перекинули бомбардувальники B-2 на Близький Схід
У короткій заяві Пентагону не уточнюється, які саме літаки були перекинуті і куди саме вони були спрямовані.
Однак, як пише Reuters, за останній тиждень до шести бомбардувальників B-2 перебазувалися на американо-британську військову базу на острові Дієго-Гарсія в Індійському океані, за словами американських чиновників, які виступали на умовах анонімності.
Експерти кажуть, що це ставить літаки B-2, які володіють технологією стелс і оснащені для перевезення найважчих американських бомб і ядерної зброї, в ідеальне положення для дій на Близькому Сході.
– Якщо Іран або його прихильники загрожуватимуть американському персоналу та інтересам у регіоні, Сполучені Штати вживуть рішучих заходів для захисту нашого народу, – йдеться в заяві представника Пентагону Шона Парнелла.
Стратегічне командування ЗС США відмовилося повідомити, скільки літаків B-2 досягли Дієго-Гарсії, і зазначило, що не коментує навчань або операцій за участю B-2.
На Близькому Сході вже зосереджена значна вогнева міць, а американські військові скоро матимуть два авіаносці в цьому регіоні.
Президент США Дональд Трамп у неділю пригрозив Ірану бомбардуваннями і додатковими тарифами, якщо Тегеран не дійде згоди з Вашингтоном щодо своєї ядерної програми.
Бомбардувальники B-2 і ядерна програма Ірану
Хоча бомбардувальники B-2 використовувалися для нанесення ударів по закопаних цілях хуті в Ємені, більшість експертів вважають, що використання стелс-бомбардувальника там зайве, а цілі не так глибоко закопані.
Однак B-2 оснащений найпотужнішою американською бомбою – 14 тонною бомбою GBU-57 MOP. Саме ця зброя, на думку експертів, може бути використана для нанесення удару по ядерній програмі Ірану.
На озброєнні ВПС США є всього 20 бомбардувальників B-2, тому вони зазвичай використовуються рідко.
Верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї заявив у понеділок, що США отримають у відповідь сильний удар, якщо Трамп виконає свої погрози.
Командувач аерокосмічними силами іранських Вартових революції Аміралі Хаджизаде пригрозив американським військам на Близькому Сході, зазначивши бази США на Близькому Сході і додавши: “Вони перебувають у скляному будинку і не повинні кидати каміння”.
Один із чиновників повідомив Reuters, що американські військові також перекидають деякі засоби ППО з Азії на Близький Схід.
Перебуваючи на своїй посаді з 2017 по 2021 рік, Трамп вивів США з угоди 2015 року між Іраном і світовими державами, яка накладала суворі обмеження на спірну ядерну діяльність Тегерана в обмін на полегшення санкцій. Трамп також знову ввів масштабні американські санкції.
Відтоді Іран значно перевищив встановлені угодою обмеження на збагачення урану.
Західні держави звинувачують Іран у таємних планах зі створення ядерної зброї шляхом збагачення урану до високого рівня розщеплюваності, що, на їхню думку, є вищим за те, що необхідно для цивільної програми з атомної енергії. Тегеран стверджує, що його ядерна програма призначена виключно для цивільних енергетичних цілей.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-02 15:18:00