Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Команда Волтца створила щонайменше 20 чатів у Signal для кризових ситуацій, зокрема в Україні – Politico

Фото: Getty Images

Команда радника президента США з національної безпеки Майкла Волтца регулярно створювала чати в додатку Signal. Там обговорювалися кризові питання, зокрема пов’язані з Україною, Китаєм, Газою, Африкою та Європою.

Про це повідомляє Politico з посиланням на чотирьох осіб, які були особисто додані в чати Signal.

Волтц мав чати в Signal для обговорення кризових питань

За інформацією джерел, така практика була досить поширеною. Двоє з них зазначили, що брали участь принаймні у 20 подібних обговореннях або мають прямі відомості про них. У групах часто були присутні члени Кабінету міністрів і високопоставлені чиновники.

Зараз дивляться

– Було звичайним явищем проводити чати на будь-яку тему національної безпеки, – сказав один зі співрозмовників видання.

Чи поширювалися через чати секретні дані, джерела не знають. Однак вони підтвердили, що в обговореннях були конфіденційні відомості про роботу Ради національної безпеки США.

– Це ширше використання додатка, ніж повідомлялося раніше, і проливає нове світло на те, як часто команда національної безпеки адміністрації Трампа покладається на Signal, загальнодоступний додаток для обміну повідомленнями, для виконання своєї роботи, – пише Politico.

Однак така практика може порушувати закони щодо захисту конфіденційної інформації від іноземних ворогів і федеральні закони про зберігання документів, особливо якщо чати автоматично видаляються.

Представник Ради нацбезпеки США Брайан Г’юз повідомив, що Signal дозволено на урядових пристроях, його навіть автоматично встановлюють на телефони співробітників деяких федеральних агентств. Він підкреслив, що застосунок використовували як в адміністрації Байдена, так і в адміністрації Трампа.

– Це один зі схвалених методів спілкування, але не основний і навіть не вторинний, це один із безлічі схвалених методів для несекретних матеріалів із розумінням того, що користувач має зберігати записи, – сказав спікер.

Він підкреслив, що будь-які заяви про використання секретної інформації через Signal – “на 100% не відповідають дійсності”.

Нагадаємо, журналіста й головного редактора журналу The Atlantic Джеффрі Голдберга випадково додали в груповий чат, де чиновники обговорювали майбутні військові удари в Ємені.

Майк Волц узяв на себе повну відповідальність за створення чату в Signal. За його словами, журналіст міг потрапити в чат через імовірну плутанину в телефонних контактах.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-03 10:59:00