Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

США на 500% збільшить виробництво 155-мм боєприпасів – Bloomberg

Пентагон планує збільшити виробництво 155-міліметрових артилерійських снарядів на 500% протягом найближчих двох років.

Така потреба, за даними Bloomberg, з’явилася у зв’язку з тим, що США продають, позичають і дарують зброю своїм союзникам по всьому світу, відчуваючи брак патронів, артилерійських снарядів та іншого озброєння, яке може знадобитися їм у разі війни.

Видання зазначає, що підвищений попит з боку союзників США призвів до скорочення обсягів виробництва зброї в країні. Лише для України адміністрація президента США Джо Байдена виділила понад $44 млрд на озброєння і супутнє обладнання. Ба більше, Білий дім запросив додаткову допомогу для цієї країни, а також для Ізраїлю і Тайваню.

Зараз дивляться

У середу президент Джо Байден закликав Конгрес збільшити військову допомогу перед важливим голосуванням.

Тепер наукова рада армії повідомляє Конгресу, що оборонна база армії має серйозні “недоліки”, оскільки в ній може не вистачити запасів для самих США.

– Пентагон каже, що вони мають планувати всі непередбачувані обставини і бути готовими до них. Є побоювання, що противники спостерігають за тим, що відбувається, і можуть скористатися можливістю, яку нададуть слабкі місця США або брак обладнання, – сказала репортерка Bloomberg News Кортні Макбрайд.

Поки урядовці та інвестори розмірковують про те, що світ скочується в нову еру конфлікту великих держав, США стикаються з труднощами в коригуванні своєї виробничої бази.

Наприклад, у США є тільки один завод, який може виробляти чорний порох, необхідний для українських артилерійських снарядів, що найширше використовуються.

Примітним залишається питання 155-міліметрових артилерійських снарядів, які українські війська використовують по 8 тис. пострілів на день. До вторгнення Росії в Україну США виробляли близько 15 тис. снарядів на місяць. За даними Bloomberg, Міноборони США сподівається збільшити виробництво на 500% у найближчі два роки, водночас витрати на це наразі оцінюються в $1,5 млрд.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Джон Феррарі, американський генерал-майор у відставці з 32-річним досвідом служби в армії США, заявив Bloomberg, що відмова від вжиття заходів у зв’язку з тим, що він називає недостатньою готовністю США до війни, може призвести до серйозних наслідків. Феррарі служив у Командуванні матеріально-технічного забезпечення армії – групі, яка стежить за тим, щоб вистачало боєприпасів.

– Єдине, що дорожче за підготовку до війни, – це ведення війни, а єдине, що дорожче за ведення війни, – це програш війни, – сказав він.

Військова допомога і боєприпаси для ЗСУ

Зазначимо, що за даними Кільського інституту світової економіки, у період із серпня по жовтень 2023 року обсяг нової допомоги Україні сягнув мінімуму, а вартість нових пакетів підтримки становила лише €2,11 млрд, що на 87% менше, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2022 року.

Перед цим глава Міноборони Німеччини заявив, що потужності оборонної промисловості ФРН, які, зокрема, працюють на потреби України, набирають обертів. Однак для цього потрібен час.

Паралельно з цим міністр оборони Фінляндії заявив, що в найближчі кілька тижнів його країна ухвалить рішення про збільшення виробництва артилерійських боєприпасів.

Примітно, що, за даними Reuters, країни ЄС передали Україні лише 480 тис. артилерійських снарядів з 1 млн, який обіцяли передати до весни 2024 року.

Джерело: Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-07 18:27:42