Складне питання: Рютте про участь НАТО у миротворчій місії в Україні

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте висловився щодо того, чи може Організація Північноатлантичного договору стати частиною миротворчих сил, які з партнерами з ЄС обговорюють Франція і Велика Британія.
По це він заявив в інтерв’ю виданню NV.
Рютте про миротворчу місію в Україні
За словами генсека, НАТО навряд чи братиме безпосередню участь у миротворчій місії в Україні. Але союзники пропонують кілька підходів до розгортання миротворчих військ.
Він сказав, що коли буде узгоджена мирна угода або угода про припинення вогню, то “ми повинні подивитися, як найкраще підтримати Україну”, щоб не допустити повторного нападу з боку Росії.
— І перший рівень — це забезпечення того, щоб українські збройні сили перебували в найкращому становищі після припинення вогню чи укладення мирної угоди. Потім у нас є французи і британці, які разом з Коаліцією охочих шукають шляхи надання гарантій безпеки. У нас є пропозиції від італійців, які йдуть у дещо іншому напрямку, але з тією ж метою, – сказав він.
На думку Рютте, найкраще дочекатися моменту, коли буде укладено мир. Водночас потрібно продовжувати думати і розвивати всі ці різноманітні ідеї, щоб бути готовими, коли буде укладена мирна угода або буде досягнуто перемир’я.
Запитання, як саме може виглядати участь НАТО, якщо миротворців буде направлено в Україну, Рютте назвав “складним”.
— Тому що, ймовірно, це не буде участь НАТО як такого. Це малоймовірно. Але це можуть бути союзники НАТО, які будуть залучені. А це завжди означає, що це впливатиме на територію НАТО. Це може також мати наслідки для оборони території НАТО в майбутньому, – зазначив генсек.
Наприкінці березня Володимир Зеленський та Еммануель Макрон пояснили функції миротворців в Україні. За словами французького президента, миротворчий контингент європейських країн не буде розташований в Україні на першій лінії бойового зіткнення.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-05 14:44:00