Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві: що передбачає закон

В Євросоюзі успішно діє система quota-levy system, яка зобов’язує всі підприємства, компанії і фізичних осіб-роботодавців створювати робочі місця для людей з інвалідністю. В Україні також існує подібна система, що регулюється Законом №875-XII від 21.03.1991 Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю.

Про те, скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві та чим загрожує роботодавцям порушення нормативів, читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві – нормативи

Норми працевлаштування осіб з інвалідністю встановлені для всіх підприємств, установ, організацій і ФОП, які використовують найману працю та мають у штаті більше ніж семеро працівників.

Зараз дивляться

Кількість робочих місць для осіб з інвалідністю становить:

  • для штату від восьми до 25 працівників – одне робоче місце;
  • для штату понад 25 осіб – 4% від середньої чисельності працівників за рік.

Скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві – особливості розрахунку

Скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві, роботодавці повинні визначати самостійно, а в разі виявлення недотримання нормативів, законом передбачена відповідальність.

Скільки працівників з інвалідністю має працювати на підприємстві – розраховується з певними особливостями:

  • працівники, що працюють неповний робочий час (неповний день, тиждень або не на повну ставку), враховуються як одна штатна одиниця;
  • внутрішні сумісники, що працюють більш ніж на ставку (займають кілька посад), враховуються також як одна штатна одиниця.

Слід зазначити, що на роботодавця не покладається обов’язок знайти працівника з інвалідністю на вакантне робоче місце. Достатньо його створити і повідомити про це службу зайнятості, в компетенції якої перебуває пошук відповідних працівників.

Відповідальність роботодавців у випадку недотримання нормативів

За невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, встановленого ст. 19 Закону №875, передбачені штрафні санкції.

Порядок сплати штрафів і проведення перевірок Держпраці регулює Постанова №70 Кабміну. Штрафні санкції можуть накласти як на підприємство, так і на посадових осіб, що відповідають за працевлаштування та звільнення працівників.

Розмір штрафу для посадовців становить від 10 до 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 грн). Рішення про стягнення штрафу приймається у судовому порядку на підставі протоколу про адміністративне порушення за ст. 1881 КпАП, складеного під час перевірки підприємства.

люди з інвалідністю, працевлаштування

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-15 19:28:15