Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скільки громадян підтримують ідею відправити війська в Україну – опитування

Майже три чверті громадян (близько 74,3%) підтримують ідею, щоб відправити в Україну військові підрозділи західних країн-союзників.

Про це свідчать результати соціологічного опитування, яке проводила соціологічна служба Центру Разумкова з 21 до 27 березня.

Скільки людей підтримують відправлення військ в Україну

Згідно з опитуванням, повністю підтримують ідею відправлення західних військ в Україну 48,2% людей, скоріше підтримують – 26,1%, скоріше не підтримують – 7% громадян, а категорично проти виступають близько 5,2%. Ще 13,4% не змогли відповісти на питання.

Зараз дивляться

Цікавим є розподілення людей за регіонами, які підтримують ідею, щоб в Україні були іноземні війська.

У західних областях – 87%, центральних – 78%, східних – 66%, південних – 47,5%. Не підтримують відповідно 4,5%, 10%, 19% і 27%.

Чи сприятимуть зміцненню України безпекові угоди

У респондентів запитали, чи сприятиме зміцненню України в боротьбі з повномасштабною агресією Росії укладення двосторонніх угод про безпекове співробітництво. Такі документи вже підписано з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Італією, Канадою, Нідерландами.

Близько 81% українців погоджуються, що це може допомогти (підтримують – 43,7%, а скоріше підтримують – 37%). Лише 9% опитаних вважають, що це не сприятиме зміцненню держави (скоріше не підтримують – 6%, а категорично – 2,6%).

Згідно з регіонами, підтримка безпекових угод коливається від 70% у східному регіоні до 89% у західному.

Як проводилося опитування

Опитування методом face-to-face проводилося у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та Києві.

Водночас опитування проводилося у підконтрольних Україні територіях Запорізькій, Миколаївській, Харківській і Херсонській областях.

Дослідження проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами).

Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 16:42:00