Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скіфське золото повертається в Україну – документ

Фото: Факти ICTV

МКІП та археологічний музей Амстердамського університету  домовились про повернення музейних предметів державної частини Музейного фонду України з чотирьох кримських музейних установ, відомих як скіфське золото. 

Як повідомляють у Міністерстві культури та інформаційної політики, з 2014 року експонати були представлені на виставці Крим – золотий острів у Чорному морі у Нідерландах. 

Фото: Allard Pierson Museum

Фото: Allard Pierson Museum

Документ про повернення скіфського золота підписали т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв та виконувач обовʼязків директора університетської бібліотеки Амстердамського університету доктор Фред Вірмен. 

Зараз дивляться

Музейні предмети включають колекції Кримських  республіканських установ Центральний музей Тавриди, Керченський історико-культурний заповідник, Бахчисарайський історико-культурний заповідник та Національного заповідника Херсонес Таврійський. 

– Повернення артефактів особливого історичного та культурного значення – це знаковий та багатогранний процес. Він об’єднує правові, музейні, дипломатичні та логістичні аспекти. Ми з нетерпінням чекаємо повернення колекцій, одна з яких відома як скіфське золото, додому в Україну, – повідомив Ростислав Карандєєв.

Він висловив вдячність Музею Алларда Пірсона за зберігання колекцій протягом 9 років, а також за рішення Нідерландської сторони не стягувати витрати за зберігання музейних експонатів.

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики

Повернення скіфського золота в Україну

З липня 2013 року до січня 2014-го колекцію демонстрували у Рейнському крайовому музеї міста Бонн (Німеччина).

А на початку лютого 2014 року експонати перевезли в археологічний музей Алларда Пірсона в Амстердамі (Нідерланди). Там була організована виставка під назвою Крим – золото і таємниці Чорного моря.

У цей час в Україні відбулася Революція гідності, зміна влади, а потім – не визнана світом окупація Криму Росією.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Наприкінці березня 2014 року Міністерство закордонних справ України звернулося до посольства Нідерландів з офіційною нотою щодо повернення експонатів виставки на неокуповану територію України.

Водночас представники музеїв окупованого Криму наполягали на поверненні експонатів саме їм.

У цій ситуації роботу виставки було вирішено продовжити до кінця серпня 2014 року задля пошуку компромісних рішень, яких, зрештою, так і не знайшли.

9 червня 2023 року Верховний суд Нідерландів підтвердив, що скіфське золото потрібно повернути Україні. Він підтримав рішення, ухвалене раніше Апеляційним судом Амстердама, відхиливши касаційну скаргу музеїв тимчасово окупованого Криму.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-22 11:59:18