Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ситуація на кордоні з Польщею: до пунктів пропуску звозять знищені Росією комбайни

Українські фермери звозять до пунктів пропуску на кордоні з Польщею обгорілі через обстріли РФ трактори та комбайни.

Ситуація на кордоні з Польщею сьогодні: відео

Ситуація на кордоні з Польщею сьогодні: що відомо

Понищена сільськогосподарська техніка вже звезена до пунктів пропуску Угринів та Краковець, передає інформацію про ситуацію на кордоні з Польщею сьогодні журналістка Фактів ICTV Мирослава Соколовська.

Зараз дивляться

За її словами, українські фермери, звозячи понівечені комбайни та трактори до кордону, прагнуть продемонструвати своїм польським колегам, що блокують кордон, яку велику ціну платить Україна за збір зерна.

Згідно з даними Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, сьогодні, 23 лютого, близько 09:00 на залізничному пункті пропуску Дорогуськ невідомі пошкодили ріпак у трьох зерновозах.

Цей вантаж прямував транзитом через Польщу до німецького Гамбургу.

– Скажу лише, що непокарані злочини завжди повертаються. Хоч це військова агресія, хоч пошкоджене зерно.

Злочинці мають бути знайдені і покарані негайно, щоб в інших не було спокуси їх повторити, – зазначив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Наразі Укрзалізниця готує звернення щодо інциденту на залізничному пункті пропуску Дорогуськ до правоохоронних органів Польщі.

Скандал із висипаним українським зерном на кордоні з Польщею

Нагадаємо, що скандал із висипаним українським зерном на кордоні з Польщею розгорівся 11 лютого.

Тоді польські аграрії висипали на дорогу українське зерно, яке ввозилося на фурах через пункт пропуску Дорогуськ.

Після того, як розгорівся скандал із висипаним українським зерном на кордоні, посол України в Польщі Василь Зварич повідомив, що це збіжжя перевозилось транзитом до Литви.

А самі вантажівки перед пошкодженням були опломбовані після відповідних митних процедур.

Очільник Міністерства закордонних справ України Дмитро Кулеба назвав псування українського зерна на польському кордоні неприпустимим.

Міністр МЗС наголосив: будь-який фермер має знати, скільки важкої праці потрібно для виробництва зерна, особливо у воєнний час.

Тож, додав Дмитро Кулеба, заради дружніх українсько-польських відносин винні в цій провокації мають бути притягнуті до відповідальності.

У Міністерстві аграрної політики та продовольства України “рішуче засудили навмисне знищення українського зерна польськими протестувальниками на українсько-польському кордоні”.

Очільник Міністерства сільського господарства Польщі Чеслав Секерський від імені польських фермерів попросив в українців вибачення за висипане українське зерно на кордоні.

20 лютого президент Польщі Анджей Дуда заявив, що тривають переговори між польським урядом та фермерами, а також профспілками задля розблокування кордонів.

Президент Польщі наголосив: блокада кордону не є рішенням офіційної влади – це позиція лише фермерів.

Крім того, Анджей Дуда додав, що Польща була і залишається партнером України, твердо стоїть на позиціях підтримки у війні й продовжуватиме допомагати Києву до відновлення територіальної цілісності країни.

Блокада кордону з Україною

Перша блокада кордону з Україною почалася 6 листопада 2023 року.

Тоді польські фермери перекрили кордон з Україною, вимагаючи повернути систему пропусків для українських перевізників.

17 січня в Польщі домовились із протестувальниками про розблокування руху вантажівок до трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною до 1 березня.

Однак після того, як 31 січня Єврокомісія рекомендувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік, 9 лютого польські фермери відновили блокаду кордону з Україною.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 730-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-23 12:40:38