Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Симптоми апендициту у жінок: на що треба звернути увагу

Апендицит – одне із найпоширеніших захворювань. Виникає воно при запаленні апендикса – невеликого відростка сліпої кишки.

Чи існують специфічні симптоми апендициту у жінок Фактам ICTV розповів лікар-хірург Ужгородської міської поліклініки Михайло Пекарь.

Апендикс завдовжки від 5 до 15 см, діаметром у 10 мм. Його завдання – захищати тонкий кишечник від бактерій. Він не впливає на процеси травлення. Але коли запалюється – відчуття дуже неприємні.

Зараз дивляться

Крім того, це небезпечно, бо якщо вчасно не звернутися до лікаря, людина може померти.

Цікаво, що симптоми апендициту у жінок дуже часто можна спутати із проявами різних гінекологічних хвороб. Тому на ознаки апендициту представницям прекрасної статі треба зважати обов’язково. І якщо відчули так званий “гострий живіт”, одразу ж варто бігти до лікарні.

Діагностика апендициту

Апендикс розташований внизу живота, у правій частині кишечника. Причини апендициту – його закупорка. Захворювання буває гострим та хронічним.

Клінічне протікання апендициту у жінок і у чоловіків абсолютно однакові. І немає якихось чітко виокремлених проявів. Єдине що – диференційна  діагностика цих станів у жінок і у чоловіків проводиться з різними захворюваннями.

Обстеження хворого починається із загального огляду.  Лікар проводить пальпацію живота. І робить лабораторні аналізи крові із пальця, зважає на лейкоцити. Їхня кількість  свідчить про те, чи є запальний процес.

Аналіз крові бажано робити кожні три години, щоб знати динаміку щодо загострення  запалення і перехід апендициту від  простої форми до ускладненої. Від цього залежить тактика лікування.

Інформативними є сучасні методи діагностики апендициту. Це УЗД органів малого таза та ендоскопія. Часто гострий апендицит у жінок можна сплутати з розривом кісти яєчника, овуляцією, правостороннім пієлонефритом або ж непрохідністю кишечника.

Специфічні симптоми апендициту в жінок

Статистика твердить, що у жінок запалення апендикса відбувається вдвічі частіше, аніж у чоловіків.

Основні ознаки апендициту – це нудота, блювання, гострий біль у животі, висока температура до 38 градусів та напруженість м’язів.

Біль посилюється при натисканні на живіт у лежачому положенні, нижче пупка, а також від спроби піднятися. При вагінальному дослідженні біль посилюється у правій клубовій частині.

У вагітних є свої особливі симптоми апендициту. Біль у животі посилюється при перекочуванні із лівого боку на правий. Якщо ж лягти на правий бік, то у майбутньої матусі починає з’являтися характерний біль справа внизу живота.

Крім того, біль посилюється під час кашлю або сміху.

До речі, у вагітних при апендициті часто виникає біль вгорі живота. Через невеликий час він може розходитися по всьому животу і лише потім зосередитися внизу справа, в області апендикса. Біль може з’являтися нападами або ж бути постійним.

Дуже часто люди навіть не звертають уваги на симптоми апендициту. Вдень щось поїли, а увечері починаються у животі больові відчуття. Вони звертаються до медиків і кажуть, що вчора боліло ось тут, у ямці. Була нудота і блювання.

Через 12-24 години біль потрохи зміщується у праву бічну навколопупкову ділянку і локалізується уже там.

Лікування апендициту

Гострий апендицит розвивається швидко. Його лікують виключно хірургічно. Якщо підтверджений діагноз, пацієнта госпіталізують і проводять операцію – лапароскопічну або класичну.

При хронічному апендициті, коли є ускладнення, пацієнт, за рекомендацією лікаря, приймає антибіотики, протизапальні препарати. Тоді це запалення знімається. І упродовж від одного місяця до трьох  має бути планова операція – видалення апендиксу.

Гостра форма апендициту зустрічається частіше. На жаль, у багатьох  випадках, якщо вчасно не звернутися до лікаря, розвивається запалення очеревини – перитоніт, його лікування – тривале. Перитоніт може призвести до смерті пацієнта.

Як діяти при апендициті

Маскувати прояви апендициту спазмолітиками та анальгетиками не варто. Це  сплутує  клінічну картину. І навіть досвідчені хірурги, під час огляду пацієнта,  можуть мати значні сумніви.

Та у будь-якому разі хірурги радять робити оперативне втручання, щоб уникнути ускладнень, від яких людина може померти.

Апендицит – це ургентний стан. Якщо відчуваєте біль у животі – у лікарні вас приймуть, навіть без направлення від сімейного лікаря. Хворого оглядають мультидисциплінарною командою, де є хірурги та гінекологи. І спільно визначають тактику дій.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-11 11:11:41