Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що таке САУ Rak, які Польща планує передати Україні

Україна і Польща домовилися про новий пакет військової допомоги, заявив президент Володимир Зеленський за підсумками свого візиту до Варшави.

Пакет оборонної допомоги передбачає зокрема постачання винищувачів МіГ-29, ПЗРК Piorun, бронетранспортерів Rosomak, самохідних мінометів Rak та іншого озброєння, пише Defense express.

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький додав, що йдеться про поставку трьох ротних комплектів мінометних САУ Rak для ЗСУ, хоча строки та умови поставок не були озвучені.

Зараз дивляться

Самохідні міномети Rak важливі тим, що, по-перше, для ЗСУ Польща подібну зброю передає вперше, а, по-друге, те, що така зброя є вкрай необхідною на фронті саме зараз, щоб ефективно відбивати піхотні спроби ворога штурмувати позиції українських захисників.

Видання Defense express вказує, що самохідні міномети Rak також є корисною підтримкою механізованих частин під час очікуваного контрнаступу Сил оборони України.

Характеристики мінометної САУ Rak:

  • База – шасі бронемашини Rosomak;
  • калібр 120 мм;
  • дальність стрільби – до 12 км;
  • темп стрільби – 6-8 пострілів за хвилину;
  • боєкомплект – 46 пострілів;
  • швидкість розгортання на позиції потрібна – 30 секунд;
  • швидкість згортання – 15 секунд.

На даний момент у розпорядженні у Польщі є лише 80 самохідних мінометів Rak і 40 машин управління вогнем до них, зведених у 10 рот. Кожна рота має по 8 мінометних САУ і по 4 машини управління вогнем. Таким чином, Україна отримає всього 24 самохідні міномети Rak і 12 машин для управління стрільбою відповідно, вказує видання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Протягом 2016-2021 років оборонний концерн із Польщі PGZ виготовляв на рік 16 одиниць Rak, або ж два ротних комплекти. Відповідно, у межах одного пакета допомоги ЗСУ отримають стільки мінометів Rak, для виробництва яких польській промисловості треба було щонайменше 1,5 року.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-06 04:07:11