Час спливає: до списку охочих купити TikTok додалися Amazon і засновник OnlyFans

Соцплатформа TikTok має час до 5 квітня цього року, щоби знайти нового власника не з Китаю. Список потенційних покупців продовжує зростати.
До охочих придбати популярну платформу коротких відео долучилися Amazon, а також консорціум на чолі із засновником OnlyFans Тімом Стоклі.
Amazon та засновник OnlyFans націлилися на TikTok
Стартап Zoop, заснований Тімом Стоклі, подав пізню заявку на участь у торгах разом із криптовалютною фундацією. Своєю чергою, компанія Amazon надіслала офіційний лист віцепрезиденту Джей Ді Венсу та міністру торгівлі Говарду Латніку. Утім в TikTok і ByteDance цю інформацію наразі не коментують.
Після новини про участь Amazon у торгах акції онлайн-маркету зросли приблизно на 2%. До слова, компанія уже має досвід в інвестиціях у соціальні платформи. У 2014 році Amazon придбав стримінговий сервіс Twitch майже за $1 млрд, а у 2013 – сайт книжкових рецензій Goodreads. Крім того, компанія нещодавно тестувала власну стрічку коротких відео під назвою Inspire, яку згодом закрила.
Торги за TikTok тривають і з боку інших гравців. Так, фонд Andreessen Horowitz веде перемовини про фінансування заявки консорціуму на чолі з Oracle та іншими американськими інвесторами, аби викупити частку китайських власників. Також приватна інвесткомпанія Blackstone обговорює можливість долучитися до групи західних акціонерів ByteDance, включно з Susquehanna International Group та General Atlantic.
Чому США вимагає зміни власника від TikTok
Американську владу непокоять звʼязки соцплафторми з Китаєм. Вашингтон хвилюється через можливе використання TikTok для збору даних про громадян США та впливу на громадську думку. Хоча в самій компанії це заперечують.
Ще у 2024 році Конгрес США ухвалив закон, який зобов’язує ByteDance до 19 січня продати TikTok або припинити його діяльність у США. Тепер влада США дає ще одну, ймовірно фінальну, можливість укласти угоду.
У Білому домі тривають переговори щодо можливого створення окремого американського підрозділу TikTok зі зменшенням китайської частки до рівня менш як 20% – саме такий ліміт встановлений законодавством США.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-03 19:05:00