Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що таке афантазія і чому вона виникає – пояснення експерта

Британський невролог Адам Земан визначив афантазію як нездатність уявляти образи і візуалізувати їх подумки.

Що таке афантазія – хвороба чи стан

Згідно з дослідженнями, приблизно 1% населення має сильну афантазію. За думкою дослідників, це стан, який виникає за відсутності уяви, також після серцевого нападу, депресії чи травм головного мозку. Також висловлюються припущення, що афантазія може бути пов’язана з аутизмом.

Дослідження показали, що у людей з афантазією можуть бути слабкі зв’язки у мозку в ділянках, що пов’язані з відчуттями. Крім того, науковці зазначають, що людина має більше шансів мати афантазію від народження через генетичні чинники.

Зараз дивляться

Феномен афантазії

Це впливає на здатність розпізнавати обличчя, запам’ятовувати звуки музики та інші деталі.  Одна з британських жінок, яка має афантазію, поділилася своїм досвідом, зауваживши, що не вміє візуалізувати.

Наприклад, вона ніколи не читала фентезі, оскільки не здатна зануритися у той світ. Попри те, що жінка не може уявити важливі події свого життя або навіть своїх близьких, якщо вони не знаходяться поруч з нею, вона зауважила, що така особливість допомагає їй краще виражати свої думки словами та глибше відчувати емоції.

Художниця Джеральдін ван Хемстра, навпаки, має гіперфантазію. Вона виявила це, коли співпрацювала з музикантами та танцюристами, створюючи замальовки відповідно до ритмів.

Усі ці особливості свідчать про те, що кожен з нас має свій унікальний спосіб сприйняття світу, і внутрішнє життя людини може бути вкрай різноманітним.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 12:33:33