Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що робити, якщо телефон упав у воду і не працює: корисні поради


Як би ми обережно не поводилися зі своїми гаджетами, але ніхто не застрахований від випадковостей. Одна з найпоширеніших ситуацій – це коли телефон падає у воду. Будь-то калюжа, водойма, басейн, раковина, ванна чи навіть чашка чаю – вода є серйозною загрозою для електроніки.

Що робити, якщо телефон упав у воду — читайте поради в матеріалі на Life. Факти ICTV.

Що робити, якщо смартфон упав у воду

Від падіння телефона у воду ніхто не застрахований. Хотіли зробити селфі — і на тобі. Гаджет опинився у воді й сильно намок.

Після потрапляння смартфона у воду потрібно діяти негайно. Для цього:

  • Швидко дістаньте телефон, адже час відіграє вирішальну роль. Чим менше телефон перебуватиме у воді, тим більше шансів його врятувати.
  • Вимкніть пристрій, навіть якщо телефон продовжує працювати, щоб запобігти короткому замиканню.
  • Зніміть чохол, витягніть SIM-карту, карту пам’яті та інші знімні частини. Це допоможе уникнути додаткових пошкоджень.
  • Акуратно промокніть воду з корпусу, використовуючи м’яку тканину або паперовий рушник. Не трясіть телефон, щоб рідина не потрапила глибше.

Чого не варто робити:

  1. Не вмикайте телефон. Спроба увімкнути намоклий смартфон може спричинити необоротні пошкодження.
  2. Не ставте телефон на зарядку. Це вкрай небезпечно і може призвести до серйозних проблем з електронікою.
  3. Не струшуйте пристрій, щоб видалити воду. Це може сприяти поширенню рідини всередині корпусу.

Що робити, якщо смартфон намок — як висушити гаджет

Насамперед швидко вийміть батарею з телефона. Для цього треба зняти задню кришку і витягнути акумулятор, якщо він є знімним. Залиште телефон у розібраному вигляді для просихання. Це знизить ймовірність короткого замикання.

Якщо пристрій не розбирається, тоді просто вимкніть його, дістаньте sim-картку та картку пам’яті. Будь-які девайси також потрібно зняти. Не рухайте смартфон й не натискайте кнопки.

Що робити, якщо телефон упав у воду:

  • Розмістіть телефон у сухому місці. Якщо це тепла пора року, то найліпшим варіантом буде підвіконня. Теплі промені сонця прискорюють випаровування вологи.
  • Покладіть пристрій на рівну поверхню, бажано в добре вентильованій кімнаті. Додатково можна увімкнути кондиціонер на подачу холодного повітря.

У мережі часто можна зустріти метод сушіння телефону за допомогою поглинальних речовин — рису чи силікагелю. Для самого пристрою цей спосіб не лише малоефективний, а іноді навіть шкідливий.

Гранули поглинають вологу лише з поверхні, тоді як усередині компоненти залишаються вологими, що призводить до окислення та корозії. Цей метод можна застосовувати хіба що для окремого сушіння батареї, і то з обережністю.

Ще один заборонений метод, який часто використовують — сушіння феном. Фахівці кажуть, що цього робити категорично не можна. Гаряче повітря перегріє внутрішні компоненти та назавжди виведе їх з ладу. Так само не можна класти телефон у морозилку, намагаючись заморозити воду всередині.

Не намагайтеся відразу включати телефон, щоби перевіряти його справність. Так ви тільки нашкодите.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо у вас є можливість найближчим часом звернутися в сервісний центр — зробіть це. Спеціалісти допоможуть діагностувати проблему і, за потреби, замінити пошкоджені компоненти.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-12 17:36:00