Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що обговорюватимуть на зустрічі 4 квітня

Фото: Факти ICTV

Засідання Ради Україна-НАТО на рівні міністрів закордонних справ у Брюсселі 4 квітня буде присвячене довгостроковій підтримці нашої держави.

Про це під час спілкування із журналістами сказав генсек блоку Єнс Столтенберг.

Відомо також, що під час засідання Столтенберг має намір винести на обговорення питання створення нових меж для подальшої підтримки Києва, а очільник МЗС України Дмитро Кулеба проситиме союзників надати більше систем Patriot.

Зараз дивляться

Що розглянуть на засіданні Ради Україна – НАТО

Єнс Столтенберг розповів, що учасники зустрічі обговорять, як можна посилити співпрацю та багаторічне фінансове зобов’язання від союзників НАТО. Також серед тем обговорення лунатиме й питання наближення України до членства в Організації Північноатлантичного блоку.

— Ми також обговоримо, як ми це вже зробили на зустрічі міністрів учора, як ми можемо посилити й зробити сталою нашу підтримку України, позаяк це має значення і для нашої безпеки”, – додав він.

За словами Дмитра Кулеби, він зосередиться на наданні систем ППО для нашої країни. Він сказав, що його головним меседжем на зустрічі буде Patriot, адже порятунок життів українців, українських міст, української економіки залежить від доступності Patriot та інших систем ППО в Україні.

Міністр наголосив, що ППО Patriot – єдина система в Україні, здатна перехоплювати балістичні ракети. Лише у березні Росія випустила по нашій країні майже сотню ракет такого типу.

— Але надання Patriot залежить від союзників. У них їх удосталь. Тож це сьогодні буде моїм головним фокусом, і я з нетерпінням очікую на дискусію, яку матиму із союзниками”, – резюмував Кулеба.

У своєму вступному слові під час засідання Столтенберг зазначив, що учасники Ради Україна-НАТО сьогодні розглянуть нагальні практичні і політичні потреби України, зокрема як посилити підтримку України з боку НАТО.

— У Вільнюсі ми погодили пакет заходів, спрямованих на наближення України до НАТО. І зараз, готуючись до Вашингтонського саміту, ми разом працюємо над тим, щоб закріпити шлях України до членства в НАТО, – сказав він.

Столтенберг підкреслив, що це має значення для безпеки України і для нашої безпеки.

У квітні Bloomberg повідомив, що Столтенберг виступив із пропозицією створити фонд для України, в який протягом 5 років країни-члени зроблять внески на загальну суму $100 млрд.

Зазначалося, що члени військового блоку все ще обговорюють пропозицію генсека та механізми розподілу внесків, зокрема, чи враховувати двосторонню допомогу Україні загалом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-04 13:30:49