Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що це і що він собою передбачає

Фото: Генштаб ЗСУ

США вважають, що наступні кілька місяців можуть стати вирішальними у повномасштабній війні Росії проти України. У Вашингтоні наполягають на думці, що нібито ситуація на фронті може призвести до початку переговорів та перемир’я за “корейським сценарієм”, пише The New York Times.

Факти ICTV пояснюють, що таке “корейський сценарій” війни, що він собою передбачає та чому його нав’язують Україні.

Корейський сценарій – що це

“Корейським сценарієм” називають підсумки війни між Північною та Південною Кореєю у період з 1950 до 1953 років. Його ідея полягає у замороженні лінії фронту та створенні демілітаризованої зони.

Зараз дивляться

У ті часи СРСР висловлював підтримку Північній Кореї, а США – Південній. Конфлікт тривав трохи більше ніж три роки.

Війна закінчилася перемир’ям наприкінці липня 1953 року, проте між сторонами створили демілітаризовану зону. Такий варіант розвитку подій і назвали – “корейський сценарій” війни.

Північна й Південна Корея формально досі перебувають у стані війни, тому що досі не підписали офіційний мирний договір.

Навіщо корейський сценарій війни нав’язують Україні

У США припускають, що наступні кілька місяців можуть виявитися вирішальними у війні Росії проти України, зазначає видання The New York Times.

Україні вже вкотре пропонують узгоджене припинення вогню за “корейським сценарієм” війни у 1953 році. Проте це фактично означає відмову від тимчасово окупованих територій, які вже захопила Росія.

Варто зазначити, що між Україною та Росією не може бути підписано мирного договору, тому що жодна з країн не оголошувала офіційно війну іншій.

Яка вигода Росії у корейському сценарії з Україною

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко пояснив, чому Росії вигідно просувати заяви про необхідність “корейського сценарію”, тобто заморожування війни в Україні на наявній лінії бойових дій.

– Вони навіть прагнутимуть замороження конфлікту, за таких умов – це влаштовує Росію. Чому? Наприклад, якщо Росія окупує якісь території, далі ми підходимо до моменту вступу України в НАТО. Вони ж розуміють, що Україну потрібно прийняти всю в межах міжнародно визнаних кордонів, а тоді виникає питання окупованих територій. Вони зацікавлені в тому, щоб закидати варіанти про замороження конфлікту, тому що Росії це вигідно, – наголосив аналітик.

Експерт зазначив, що дуже багато людей пояснюють “корейський сценарій” війни тим, що це означало б припинення вогню. Але коли такий варіант дійсно був реалізований, то Південна Корея отримала певні гарантії безпеки.

– Дивіться який інший варіант: якби ми зараз говорили про те, що нехай військові контингенти (країн Заходу, – Ред.) будуть тут і вже з’являться. Наприклад, США. Дуже часто згадують зараз, бо дістали з шухляди “корейський сценарій”. І всі пишуть про те, що це означало б перемир’я й припинення вогню, але забувають дописати, які гарантії безпеки отримала Південна Корея – США і ядерна зброя. Чомусь про це забувають, коли говорять про те, що різні сценарії можливі, – звернув увагу Олександр Мусієнко.

Чому неможливо завершити війну за корейським сценарієм

Начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов стверджував, що Москва може спробувати нав’язати “корейський” сценарій для України після провалів російських військ на фронті.

На його думку, так Росія захоче зробити розподіл між тимчасово окупованими та підконтрольними Україні територіями.

Проте в Україні неможливий “корейський сценарій” війни. Росія не зупиниться й постійно намагатиметься захопити нові території, переконаний радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк.

Фактично це означатиме безкінечну війну, тому що раніше вже був подібний сценарій. Подоляк нагадав, як РФ переоснастила війська після окупації Криму, а потім здійснила повномасштабне вторгнення в Україну.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-16 01:00:32