Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що буде з цінами на продукти першої необхідності у 2024 році – прогноз експерта

Фото: Факти ICTV

Формування цін на продукти в Україні залежить від різних факторів. 

Зокрема від інфляції, закордонного фінансування, ситуації на фронті, мобілізації, погодних умов, урожаю та інших факторів. 

Чи зростуть в Україні ціни на продукти у 2024 році – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Зараз дивляться

Чи зростуть ціни на продукти у 2024 році

Нині спрогнозувати, як зміняться ціни на найнеобхідніші харчові продукти, можна лише до весни 2024 року, розповідає економічний експерт, член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Якщо говорити про борщовий набір, на початку 2024 року підвищення буде невеликим – на рівні 2-3% на місяць.

Фото: УНІАН

Це пов’язано з тим, що овочі та фрукти зараз зберігаються на спеціальних складах, де має підтримуватися необхідна температура для продовження терміну продуктів, а це все потребує грошових затрат. 

 – Дійсно, ціни будуть зростати на величину видатків на збереження. Ми зібрали хороший урожай. У нас сьогодні ціни менші, ніж були рік тому, я маю на увазі борщовий набір. Але в овочесховищах, будь-яка робота, пов’язана зі збереженням врожаю, потребує витрат. І ці витрати, що йдуть на збереження, будуть докладатися до вартості борщового набору. Ну ніхто безкоштовно ні моркву, ні цибулю, ні буряк не буде тримати, – каже експерт. 

Ціни на врожай 2024 року 

Приблизно на початку березня на українських прилавках з’являться овочі та фрукти нового врожаю. 

Фото: УНІАН

– Це буде або парник, або імпорт. І однозначно ціни на молоді овочі будуть набагато дорожчі. У нас з’явиться дві ціни, на молоді овочі та старого врожаю. Ціни будуть різнитися дуже сильно, майже у два рази. Це стандартні процеси вже багато років поспіль, – додав експерт. 

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Ціни на молочні продукти 

Ціни на мʼясо та молочні продукти формуються трохи інакше, ніж на овочі та фрукти. Втім, вони також можуть залежати від погоди, а також умов утримання тварин. 

– Як правило, тварини, які перебувають у закритому утриманні, на фермах, дають менше молока. Там трошки інший раціон, там менше зеленої трави, і як наслідок, загальний обсяг виробництва молочної продукції менше. Коли почнеться весна, якщо вона буде теплою, то тварини вийдуть на пасовиська і молока буде більше, і воно подешевшає, – розповів Пендзин. 

Фото: УНІАН

В будь-якому випадку, в перші місяці 2024-го ціни на прилавках базарів та супермаркетів зростуть до 5%. Це у випадку, якщо в країні не почнуться проблеми, пов’язані з різким скороченням допомоги від наших західних партнерів.  

– Кабінет міністрів запланував, що в річному вимірі інфляція буде 5-6%, і в принципі так і буде, якщо не буде проблем з макрофінансовим утриманням України. Якщо партнери скоротять свою допомогу, тоді, відповідно, інфляція буде більше і ціни підскочать вище, – підкреслив експерт.

Раніше Факти ICTV розповідали, як зміняться ціни на продукти перед Новим роком. Що здорожчає найбільше і скільки коштуватиме новорічний стіл – читайте в матеріалі.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-01 12:15:38