Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Ще п’ять країн приєднались до БРІКС. Аргентина відмовилась

Саудівська Аравія, Єгипет, Об’єднані Арабські Емірати, Іран та Ефіопія приєдналися до економічного союзу БРІКС у понеділок, 1 січня.

Ці п’ять країн запросили до групи в серпні 2023 року на 15-му саміті БРІКС у Йоганнесбурзі, що в Південно-Африканській Республіці. Аргентина також була запрошена, але новообраний президент Хав’єр Мілей наприкінці грудня відмовився від вступу в економічний союз.

БРІКС, або група країн, що розвиваються, була утворена у 2006 році Бразилією, Росією, Індією та Китаєм, а у 2010 році до неї долучилася Південна Африка.

Зараз дивляться

Отже, завдяки приєднанню до БРІКС ще п’яти країн, загальне населення нещодавно розширеної групи становить близько 3,5 млрд осіб, а сукупна економіка – понад $28,5 трлн, або близько 28% світової економіки. Крім того, учасники володіють майже 45% запасу світової нафти.

Більшість членів розширеного економічного союзу офіційно дотримуються нейтральної позиції у війні Росії проти України й не підтримують спроби країн Заходу ізолювати Москву на міжнародній арені.

Що дасть БРІКС розширення

Експерти зазначають, що реальна економічна взаємодія в блоці та його ефективність наразі невисокі. Крім того, на момент утворення БРІКС її початкові учасники демонстрували високі темпи зростання економіки, але станом на сьогодні загальне зростання значно знизилося.

Ба більше, оглядачі вказують, що розширення союзу може призвести до посилення розбіжностей всередині групи, що може послабити процес ухвалення рішень і вплив БРІКС загалом.

Однак країни БРІКС сподіваються, що розширення призведе до більшого представництва країн з економікою, що розвивається, і дасть їм можливість відійти від залежності від долара США.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Головування РФ

Зазначимо, що у понеділок, 1 січня, Росія перебрала на себе головування в БРІКС, змінивши на цій посаді Південно-Африканську Республіку, яка головувала у 2023 році.

Росія головуватиме протягом одного року і проведе щорічний саміт БРІКС у жовтні в Казані. Російський диктатор Володимир Путін вже казав, що має намір підвищити роль БРІКС у міжнародній фінансовій системі.

Джерела: Голос Америки, Africa News, Bloomberg

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 13:30:42