Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Серцево-судинні захворювання у молодих, причини, профілактика – вчені

Експерти висловлюють занепокоєння тим, що в останні десятиліття деякі серцево-судинні захворювання (ССЗ) дедалі частіше трапляються у молодих людей віком 20, 30 і 40 років.

За словами вчених, ця ситуація відповідає зростанню поширеності традиційних серцево-судинних факторів ризику, таких як ожиріння і цукровий діабет II типу, серед молодих людей.

Зараз дивляться

Фактори ризику

Команда вчених Медичної школи Гарварда в США під час нещодавнього дослідження оцінила дані майже 13 тис. дорослих віком 20-44 років і виявила що:

  • протягом 10 років спостерігалося збільшення поширеності цукрового діабету (з 3% до 4%), ожиріння (з 33% до 41%) і гіпертонічної хвороби (з 9.3% до 11.5%) – важливих факторів ризику розвитку ССЗ;
  • не відзначалося значного поліпшення контролю артеріального тиску або цукру в крові. Крім того, дослідники звернули увагу, що серед переважної більшості тих, хто отримував лікування з приводу цукрового діабету, рівень цукру в крові був значно вищим за норму.

Ризики способу життя

За словами експертів, оцінюючи фактори ризику ССЗ, не можна забувати і про спосіб життя та згубні звички, поширені серед молоді, які можуть негативно впливати на стан серцево-судинної системи.

Йдеться, насамперед, про куріння, низький рівень фізичної активності, незбалансоване харчування. Усе це підвищує ймовірність виникнення захворювань серця та судин.

Профілактика ССЗ у молодих людей

Фахівці зазначають, що ранній початок розвитку ССЗ у поєднанні з підвищеною поширеністю чинників ризику підкреслюють необхідність ранньої профілактики.

Останні дослідження показали, що навіть якщо у віці від 20 до 39 років ризик захворювань серця може бути невеликий, то протягом наступних 30 років він стрімко збільшується і, наприклад, у курців, зростає втричі. Тому дуже важливо:

  • своєчасно проходити комплексні медичні обстеження, особливо вони актуальні для молоді з кількома факторами ризику хвороб серця;
  • намагатися відмовитися від куріння, вживання алкоголю, дотримуватися принципів здорового харчування та вести фізично активне життя;
  • слідкувати за своїм психологічним станом та вчасно звертатися по медичну допомогу, оскільки такі захворювання, як депресія та тривога, поширені серед молоді, можуть з часом погіршувати стан серцево-судинної системи.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-25 11:12:35