Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Секрети здорового самопочуття від ніжинського лікаря Ігоря Садовського

Початок нового року — початок нових планів, а саме роботи над здоров’ям. Його можна покращити не в поліклініці, не в лікарні, а вдома, – пише Вісник Ч.
— Роблю зарядку щоранку хвилин 30, — ділиться секретами Ігор Садовський, хірург Ніжинської міської лікарні імені Галицького, ексзавідувач хірургічним відділенням Ніжинської центральної районної лікарні. — Спочатку легенька розминка. Роблю сім видів вправ з гантелями. Прес качаю. Присідаю. Спину качаю — руки за голову, піднімаюся 10 раз. Тоді планка. Вправа, яка полягає у витримці позиції, схожій на віджимання, але без руху. Я роблю планку, — а мені 67 років — дві хвилини. Ставлю телефон, секундомір. Задіяні всі м’язи, особливо спини.
Пів години я віддаю організму. Це дуже гарно. Корисно, безплатно, але є умова: треба мати велику силу волі. У чому? У постійності занять. Я щодня встаю о шостій і починаю робити зарядку, а тоді вже голитись, митись. Я молюся вранці й увечері. Роблю це, коли вже помився, поголився, перед тим, як снідати, а тоді вже збираюся на роботу.

Займись собою, бо це треба тобі, — звертається лікар до кожного з нас. — Для свого навантаження — не для показників, а щоб організм відчув і відгукнувся.

Позиція Ігоря Садовського співзвучна з порадами Олега Швеця, президента асоціації дієтологів України, консультанта з громадського здоров‘я Міністерства охорони здоров’я України. Він радить пройти профілактичне обстеження, переглянути власне харчування та збільшити фізичну активність. 

Поради від лікаря

 • Снідати щодня, щоб прискорити обмін речовин і запобігти переїданню.
 • Планувати харчування. Зрозуміти, що ви хочете. Схуднути? Поправитися? Думайте. Це, до того ж, зекономить кошти — купуватимете продумано.
 • Пийте багато води. Це одна з найздоровіших звичок. У просту воду можна додати шматочки апельсина, лимона, лайма, ягід, огірка.
 • Рухайтеся за будь-якої можливості. Ходіть.
 • Свідомо робіть перерву від смартфонів, комп’ютерів.
 • Вивчайте нове. Нап­рик­лад, вчіть іно­­земну мову. Опа­ну­вання нового дозволяє зберегти мозок здоровим.
 • Відмовтеся від куріння, якщо курите.
 • Спробуйте налагодити сон. Він покращує настрій, пам’ять і концентрацію уваги. З початком повномасштабної війни українці не так часто мають можливість добре поспати,але в перспективі повноцінний сон знижує ризик серцево-судинних захворювань і допомагає залишатися стрункими.
 • Робіть це за розкладом — лягайте спати та прокидайтеся щодня приблизно в один і той самий час.
 • Тренуйте тіло. Силові тренування допомагають ор­га­нізму накопичувати м’язо­ву масу замість жиру. Тобто ви будете спалювати більше калорій, навіть сидячи. Тренування допомагають схуднути, зміцнити серце та кістки. Виконуйте силові вправи: віджимання, випади та підняття тягарів принаймні двічі на тиждень.
 • Проводьте більше часу на свіжому повітрі. Кілька хвилин на сонці підвищують рівень вітаміну D, а це добре для кісток, серця та настрою. За можливості намагайтеся обирати природу, а не міські вулиці.
 • Зберігайте рівновагу. Якщо ви молоді, гарний баланс допомагає уникнути травм. Якщо ви старші, баланс довше підтримуватиме активність і зменшить шанси переломів. Хороша рівновага означає кращий м’язовий тонус, здоровіше серце та більшу впевненість.
 • Будьте усвідомленими. Увідомленість зменшує стрес, полегшує біль та покращує настрій. Навіть миття посуду може бути корисним для мозку, якщо робити це усвідомлено.

Тамара Кравченко, фото автора
На фото: Ігор Садовський

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: Вісник Ч

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-02-04 14:34:13