Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Сценарії відновлення деокупованих територій України: що варто врахувати

Українському суспільству та державі варто вже зараз готуватись до процесу відновлення деокупованих територій, а місцеве населення, яке могло залишити ці землі, має долучатись до повернення в цих регіонах нормального життя, зокрема, через участь у місцевому самоврядуванні.

Про це ведучому телемарафону Єдині новини Вадиму Карп’яку розповіла доктор наук з держуправління, завідувачка кафедри регіональної політики ННІ публічного управління та державної служби КНУ ім. Тараса Шевченка Вікторія Колтун.

Відновлення деокупованих територій

Вона прокоментувала, чи доречно зараз обговорювати питання відновлення Донецької та Луганської областей після їх деокупації.

Зараз дивляться

За її словами, готуючись до етапу відновлення деокупованих територій, зокрема Донеччини та Луганщини, потрібно вибудувати моделі взаємодії та взаємопідтримки, що будуть оптимальними для конкретних умов в тих чи інших регіонах.

– Коли ми готуємо зараз декілька сценаріїв, то ми будемо готовими до різних векторів подій у процесах реінтеграції цих територій, – пояснює Вікторія Колтун.

Експерт впевнена, що після деокупації українських територій будуть вжиті необхідні заходи, які сприятимуть поверненню на ці землі українців, що були вимушені виїхати за тих чи інших обставин.

Вона додає, що усі мешканці тимчасово окупованих територій, навіть які виїхали за їх межі, мають бути залучені до консультацій та управління щодо того, як саме мають відновлюватись постраждалі від війни та окупації РФ регіони.

Сценарії відновлення деокупованих територій

Науковиця вказує, що підготовка до відновлення цих територій дуже важлива, адже потрібно мати кілька сценаріїв, щоб бути готовими до різних векторів розвитку подій. Вона також розповіла про сценарії деокупації східних територій.

За тих умов, коли на звільнених територіях існує стан цілковитої безпеки, там зможуть функціонувати традиційні органи публічного управління.

Водночас тоді, коли існують значні ризики на деокупованих територіях, можуть бути присутні агресивні впливи з боку сусідньої держави, тому “вкрай важливо продумувати наперед модель взаємодії місцевих органів влади. На думку Колтун, ймовірно, це будуть моделі військово-цивільних адміністрацій.

– Щойно на деокупованих територіях буде відновлено державний лад України, ми повинні побудувати ефективну модель взаємовпливів, коли органи держвлади здійснювати, перш за все, владу державну, з пріоритетом на безпеку, – каже вона.

Разом з тим, Вікторія Колтун вказує, що громадськості буде не тільки вкрай важливо долучатись до процесу відновлення територій, але й безпосередньо брати участь в ухваленні відповідних управлінських рішень.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-17 23:56:49