Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росіяни вивели ще один носій Калібрів у Чорне море

Російське військове командування продовжує докладати зусиль з нарощування своїх спроможностей у сфері завдавання ударів далекобійними високоточними засобами ураження по цілях і об’єктах на території України. Зокрема, росіяни поповнюють свій бойовий склад Чорноморського флоту носіями крилатих ракет морського базування типу Калібр.

Про це пише військовий оглядач, координатор групи Інформаційний спротив, полковник Збройних сил України Костянтин Машовець.

За даними Машовця, 1 грудня 2023 року в пункт базування Новоросійськ зайшов малий ракетний корабель класифікації ракетний корвет проєкту 22800 Туча, оснащений універсальним корабельним стрілецьким комплексом (УКСК) Калібр-НК (до 8 крилатих ракет морського базування цього типу).

Зараз дивляться

За даними полковника ЗСУ, корабель був побудований на верфі ПАТ Зеленодольський суднобудівний завод ім. О. М. Горького, що в республіці Татарстан, а потім був переміщений внутрішніми водами Росії через Волго-Донський канал в акваторію Чорного моря.

Довідково. Наразі у складі Чорноморського флоту значаться такі кораблі проєкту 22800:

  • ракетний корвет Циклон, побудований на АТ Суднобудівний завод Залив у Керчі, Крим. Станом на 4 грудня перебував у пункті базування (ПБ) Севастополь;
  • ракетний корвет Аскольд, побудований там же, але наразі пошкоджений унаслідок ракетної атаки ЗСУ, перебуває в ПБ Керч;
  • ракетний корвет Амур, також побудований на керченській Затоці, у жовтні нинішнього року переведений у ПБ Новоросійськ, де наразі проходить державні випробування;
  • ракетний корвет Тайфун (запланований для ЧФ) готується до спуску на воду на судноверфі ПАТ Зеленодольський суднобудівний завод ім. О.М.Горького.

Щодо ракетного корвета Туча, то, ймовірно, після додаткової модернізації (планується вдосконалення антенно-фідерного оснащення корабля) і серії недовгих державних випробувань, цей корабель передадуть ЧФ, і він увійде до складу його 41-ї бригади ракетних кораблів.

Нагадаємо, станом на ранок 3 грудня до чотирьох російських кораблів, які перебували в Чорному морі, додалося ще одне судно ЧФ РФ.

Фото: Міноборони Росії

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-05 18:41:41