Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія погрожувала збити французькі патрульні літаки над Чорним морем

Росіяни погрожували збити французькі літаки, які минулого місяця патрулювали міжнародний повітряний простір над Чорним морем.

Про це заявив міністр оборони Себастьєн Лекорню, зазначивши, що це свідчить про дедалі агресивнішу поведінку Москви, пише AP.

Він не надав конкретних деталей про маршрути або літаки, яким погрожували збиттям. Але він сказав, що Росія повертається до “особливо агресивної” позиції, що нагадує поведінку колишнього СРСР під час холодної війни.

Зараз дивляться

— Місяць тому, наведу вам дуже конкретний приклад, російська система управління повітряним рухом погрожувала збити французький літак у Чорному морі, коли ми перебували у вільній міжнародній зоні, де ми патрулюємо, – сказав він в ефірі радіостанції RTL.

На думку Лекорню, така поведінка пояснюється тим, що Росія перебуває в скрутному становищі на полі бою в Україні.

Пілоти французьких ВПС регулярно патрулюють східний фланг НАТО. Французькі польоти включають дальнє патрулювання літаками спостереження AWACS.

Пролітаючи високо над узбережжям Чорного моря, вони використовують свої потужні радіолокаційні та інші засоби спостереження, щоб спостерігати за Кримським півостровом, який був окупований Росією. Такі польоти можуть зафіксувати запуски ракет, повітряні бомбардування та іншу військову активність в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-22 13:14:57