Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія може посилити пошуки балістичних ракет за кордоном для ударів по Україні – ISW

Росія, ймовірно, активізує спроби отримати балістичні ракети з-за кордону, оскільки вони за певних обставин більш ефективні для ураження цілей в Україні.

Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

Зазначено, що російські війська регулярно застосовують балістичні ракети малої дальності для завдання ударів по українських містах, розташованих ближче до лінії фронту, і ці ракети, схоже, більш результативні для проходження або обходу українських систем протиповітряної оборони.

Зараз дивляться

Так, українські засоби ППО перехопили 149 зі 166 російських крилатих ракет, запущених з 29 грудня 2023 року, але, наприклад, перехопили лише кілька балістичних ракет, які Росія запустила по Україні за той самий період.

Російські війська перепрофілювали ракети ППО С-300 і С-400 для завдання ударів по наземних цілях в Україні, і українські офіційні особи визнали, що ППО бореться з перехопленням цих нетрадиційних ракетних атак, використовуючи свої власні системи С-300 і С-400.

Українські сили також виявилися менш успішними в перехопленні балістичних ракет Іскандер під час нещодавніх ударів, хоча вони перехопили ракету Іскандер-М під час менш інтенсивної серії російських ракетних атак і ударів безпілотників 30 грудня. Водночас Україна перехопила всі ракети Іскандер-М або С-300/С-400, які російські війська запустили по Києву 12 грудня.

Українські сили за допомогою наданих Заходом систем Patriot також перехопили всі 10 ракет Кинжал, які РФ запустила по Україні 2 січня.

– Таким чином ефективність російських балістичних ракет частково залежить від конфігурації української системи протиповітряної оборони в зоні ураження і від ударного комплексу, частиною якого є ракети, – зазначають аналітики.

У Інституті вважають, що відносний успіх, якого досягли російські війська, завдаючи ударів по Україні балістичними ракетами в поєднанні з крилатими ракетами і безпілотниками, може спонукати Росію до інтенсифікації зусиль з постачання балістичних ракет з-за кордону.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

За повідомленнями, Росія може виробляти приблизно 42 ракети Іскандер і чотири ракети Кинжал на місяць. Однак неясно, скільки ракет С-300/С-400 Росія може виготовляти.

Російська оборонно-промислова база, ймовірно, не може виробляти балістичні ракети в масштабах, необхідних для тривалої кампанії з нанесення ударів по Україні, що спирається на регулярне використання великої кількості балістичних ракет.

– Росія, ймовірно, буде змушена постачати балістичні ракети з-за кордону, якщо захоче підтримувати масштабні ракетні атаки, – підсумовують в Інституті.

Раніше газета Wall Street Journal з посиланням на американських посадовців повідомила, що Іран навесні може передати РФ балістичні ракети.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-05 09:46:20