Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія будує на окупованих територіях України новий залізничний коридор – розслідування

Російська Федерація мріє збудувати залізницю до нових окупованих регіонів України, зокрема на Донеччину та Запоріжжя. Проєкт начебто лише збираються розробляти, а насправді роботи давно вже йдуть.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Ще торік росіяни підготували деякі ділянки під нове залізничне полотно. Влітку 2022 року окупанти навіть намагалися відновити пасажирські перевезення хоча б до Мелітополя.

Зараз дивляться

Проте запрацювати маршруту Джанкой – Мелітополь завадили декілька вдалих диверсій партизанів. А згодом долучилися і Збройні сили України, які регулярно били вузлових станціях.

Якось гауляйтер Запорізької області Євген Балицький жалівся російським пропагандистам, що українські ДРГ періодично підривають мости: Лише за півтора місяця ми відновили чотири мости і було ще близько вісім підривів рейок, ще були і обстріли залізниці. Це дуже нам дуже ускладнює вивіз зерна.

Проте залізничне сполучення працює з окупованого Криму і назад. Так, вантажні потяги курсують із Криму до Мелітополя і на Токмак. Звідти далі на Схід: Пологи – Волноваха – Донецьк і назад. Крім того, росіяни активно будуть автомобільні дороги, які найперше потрібні для забезпечення війни.

investigator.org.ua

У червні 2023 року окупанти зареєстрували підприємство Железные дороги Новороссии, яке об’єднало залізниці “Л/ДНР” та окупованих частин Запорізької та Херсонської областей. Офіс відкрили в Донецьку, очолив його росіянин Андрій Козаков.

Прокладати залізницю почали задовго до оголошення планів

Аналіз супутникових даних вказує, що земляні насипи під укладання рейок та шпал з’явилися в серпні 2022 року від села Осипенко Бердянського району на Схід, у бік Маріуполя. Відстань між містами – близько 70 км.

Майбутня залізнична колія пролягатиме вздовж автомобільної траси М14, але за 20 км від Маріуполя. В районі села Комишувате колія повертатиме на північний схід і поблизу села Кальчик з’єднається з наявною гілкою Маріуполь – Волноваха – Донецьк.

investigator.org.ua

За 10 км на північ від села Кальчик є село Новоселівка, від прокладають близько 60 км нової залізничної колії і будують міст через річку Кальміус. Цей відрізок з’єднується із залізничним напрямком Донецьк – Амвросіївка – Таганрог.

Війна в Україні, Залізниця

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-14 11:16:50