Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Різдво та Новий рік: як люди святкували новорічні свята в умовах воєн

Українці вже відзначали Різдво та Новий рік в умовах повномасштабної війни. Тоді кожен з нас загадав заповітне бажання, яке має неодмінно здійснитися. Адже попри темні часи хочеться вірити в те, що світло переможе, та святкувати життя попри все.

Людство так робило завжди. Історія знає чимало прикладів святкування Різдва та Нового року в умовах війни. Тож, давайте дізнаємося, як тоді вдавалося зберігати віру в диво.

Різдвяне перемирʼя у 1914 році

Ця подія часів Першої світової війни увічнена в різних мистецьких творах. Напередодні Різдва у 1914 році у кількох секторах німецькі та англійські солдати припинили бойові дії та вийшли з окопів, щоби привітати одне одного, поспілкуватися, обмінятися харчами та сувенірами. Вони навіть влаштовували футбольні матчі.

Зараз дивляться

Щоправда, потім командування суворо заборонило подібне братання, тож у 1916 році солдати перемирʼя не оголошували. Безумовно, українці не можуть собі уявити такого спільного святкування з росіянами, адже ніхто не подасть руки окупантам та вбивцям, що напали на мирну країну.

Різдво та Новий рік під час Першої світової війни

Уже за місяць до Різдва починався ажіотаж на поштових відділеннях. Люди не лише вітали одне одного, а й надсилали чимало бандеролей солдатам на передову.  Проте найкращим подарунком для військових та їхніх родин була можливість зустріти свята разом.

Намагалися створити святкову атмфосферу й у військових шпиталях. Так, у лікарнях Британського Червоного Хреста медсестри прикращали палати та опікувалися подарунками для своїх пацієнтів.

Різдво та Новий рік під час Другої світової війни

Як і зараз, найскладнішим в ті часи була розлука родин. Військові зустрічали свята на фронті, цивільні в тилу працювали на оборонпром. Чимало дітей провели Новий рік далеко від дому, у багатьох сімʼях були втрати, їжі не вистачало. Тому люди йшли на хитрощі. Подарунки робили самі, й вони мали бути практичними. Дитячі іграшки виготовлялися з перероблених матеріалів, листівки  були меншого розміру і друкувалися на тонкому папері.

Військові країн-союзників користувалися можливістю відсвяткувати Різдво та Новий рік разом. Наприклад, військовослужбовці зі Сполучених Штатів, що опинилися далеко від дому, приймали пропозиції відзначити свята у британських родинах. Американці часто приносили господарям щедрі дарунки, а саме продукти харчування.

Для противника теж готували презенти, що правда іншого ґатунку.

– Щасливого Різдва, Адольфе, – підписували свої вибухові “подарунки” американські бомбардувальники.

Батьки прикрашали бомбосховища, де їхні діти зустрічали Різдво та Новий рік, ховаючись від обстрілів.

У британському тилу дітей намагалися відволікти та розважити святковими концертами та виставами.

Багато з цих фото зачіпають за саме серце, адже українські діти теж зустрічають свята далеко від рідної домівки та під обстрілами російських ракет. Тож хай новий рік стане переможним для України та принесе мир у наші оселі!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-20 17:34:54