Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Провідні клініки світу стали побратимами українських лікарень: міжнародне медичне партнерство діє

У рамках Програми Міжнародного медичного партнерства, започаткованої минулого року за ініціативи першої леді Олени Зеленської, десятки лікарень України уже отримали побратимів у різних країнах світу – для обміну досвідом та світовими практиками.

Перейматимуть досвід провідних світових клінік

До партнерства, зокрема, долучилися дев’ять медзакладів із Франції, по три медзаклади з Молдови та Німеччини, по два – з Литви, Латвії, Ізраїлю, Швеції та Північної Македонії.

А також передові лікарні Австрії, Данії, Естонії, Іспанії, Канади, Нідерландів, Польщі, Румунії, Туреччини.

З українського боку партнерами по співпраці стали медзаклади з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Рівненської, Івано-Франківської, Одеської, Миколаївської, Вінницької, Чернігівської, Тернопільської та Закарпатської областей.

Крім того, під час конференції з міжнародного медичного партнерства за участі першої леді України Олени Зеленської та міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, яка відбулася днями, було підписано ще дев’ять нових угод:

  • між Францією та Дніпропетровською обласною клінічною лікарнею ім. І. І. Мечникова і Національною дитячою спеціалізованою лікарнею Охматдит;
  • між Польщею та Першим медичним об’єднанням Львова і дитячою лікарнею Святого Миколая;
  • між Великобританією та Львівською обласною клінічною лікарнею;
  • між Німеччиною та пʼятьма українськими медзакладами: Національним медичним університетом ім. Богомольця, Інститутом неврології, психіатрії та наркології НАМН України, Львівським національним медичним університетом ім. Данила Галицького, Закарпатським обласним клінічним центром нейрохірургії та неврології, Тернопільською обласною клінічною психоневрологічною лікарнею.

Медична спільнота налагоджує зв’язки

​У межах цієї ж Програми міжнародного медичного партнерства лише протягом квітня 2024 року 186 працівників закладів охорони здоров’я з різних областей України взяли участь у наукових заходах – конференціях, конгресах, тренінгах, семінарах.

Наші медики продовжують переймати досвід іноземних колег та підвищувати свій професійний рівень й практичні навички.

Українські лікарі та інші медичні працівники пройшли навчання у Нідерландах, Німеччині, Польщі, Франції, Латвії, Іспанії та в інших країнах.

– Попри складнощі та непрості умови наша медична система стає сильнішою та більш підготовленою до реагування на виклики, спричинені повномасштабною війною, – сказав міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

За словами учасників конференції, в основі успішного міжнародного медичного партнерства стоїть, в першу чергу, медична дипломатія та розвиток людського капіталу.

Адже якісні зміни у медичній системі можливі й ефективні, коли медична спільнота налагоджує міцні взаємозв’язки.

Фото: МОЗ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 10:21:02