Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Проти двох вірусів: розроблено нову комбіновану вакцину від Covid-19 і грипу

Moderna розробила нову комбіновану вакцину проти Covid-19 і грипу та провела клінічне дослідження щодо її ефективності.

Проти вірусів: 2 в 1

Обидва компоненти вакцини є експериментальними. Частина Covid-19 використовує іншу форму спайкового білка SARS-CoV-2, що оптимізує імунну відповідь при меншій дозі, а також подовжує термін зберігання.

Протигрипозний компонент використовує мРНК-технологію, націлену на три штами грипу: H1N1, H3N2 з групи грипу А та штаму грипу В.

Зараз дивляться

Результати дослідження

У дослідженні взяли участь понад 8 тис. людей старше 50 років. Половина з них отримала комбіновану вакцину, а інші — два окремі щеплення: вакцину проти Covid-19 від Moderna, націлену на варіант XBB.1.5, та вакцину від грипу.

Комбінована вакцина показала вищі рівні антитіл: на 20-40% до штамів грипу та на 30% до XBB.1.5 серед молодших учасників, і на 6-15% та 64% відповідно серед літніх людей порівняно з контрольною групою.

— Справжня перевага щеплення полягає в тому, що людям потрібна лише одна голка. Це також може підвищити рівень вакцинації, особливо серед груп ризику, — каже Жаклін Міллер, віце-президентка Moderna.

Як врятуватися від вірусів

Компанія продовжує досліджувати комбіновану вакцину, яку FDA має розглянути до кінця цього року, та ще оновлює протиковідну версію, націлену на штам JN.1.

Медики нагадують, що віруси Covid-19 та грипу досі становлять серйозну загрозу. Про це свідчать високі показники госпіталізації хворих. Тому фахівці рекомендують щорічно вакцинуватися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-11 13:47:31