Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пропав голос: що робити і як його відновити

Проблеми з голосом можуть виникати з різних причин – через інфекції верхніх дихальних шляхів, подразнення чи запалення гортані, напруження та набряк голосових зв’язок тощо.

Що робити, якщо сів голос, Фактам ICTV розповідає лікар-отоларинголог Ілля Рябінкін.

Дієві поради, які допоможуть відновити голос

Практика мовчання. Влаштуйте день тиші та дайте голосовим зв’язкам відпочити.  Не розмовляйте навіть пошепки, це напружує зв’язки сильніше, ніж звичайна розмова. І тим більше не можна розмовляти на холоді.

Зараз дивляться

Якщо ви футбольний фанат, утримайтеся від емоційного вболівання за улюблену команду. Емоційне навантаження, особливо під час гучного висловлювання, може призвести до збудження нервової системи.

–  Здебільшого голос за кілька днів відновлюється, – каже лікар.

Пийте теплі напої.  Забезпечте достатній рівень гідратації вживанням теплої мінеральної води, фруктових морсів і трав’яних настоїв. Зменште кількість кави та газованих напоїв, перша – сушить слизову, а другі – її подразнюють.

Використовуйте зволожувач повітря чи контейнери з водою. Особливо взимку. Важливо, щоб показники вологості навколишнього середовища знаходилися у межах 40-60%.

Протягом опалювального сезону, а також влітку в регіонах із жарким та сухим мікрокліматом, відносна вологість повітря знижується до 15-35%, що практично вдвічі менше норми.

– Низький рівень вологості може призводити до низки таких проблем, як сухість шкіри, подразнення дихальних шляхів та загострення алергійних реакцій. Сухе повітря може також сприяти поширенню вірусів і бактерій, – пояснює Ілля Рябінкін.

Уникайте подразників. Дим сигарет, вейпів та інші шкідливі речовини можуть подразнювати голосові зв’язки. З цієї ж причини варто зменшити вживання гострої чи кислої їжі.

Полощіть горло солоною водою та робіть інгаляції.

– У деяких випадках, коли треба швидко зняти набряк і запалення, можна використовувати інгаляції з кортикостероїдами, – додає лікар.

Розсмоктуйте льодяники. Це дозволить заспокоїти горло і зменшити біль.

Прийміть гарячий душ або відвідайте лазню. Пара добре зволожує голосові зв’язки.

– Загалом варто уникати надмірного навантаження на голосові зв’язки та дотримуватися здорового способу життя. Якщо проблеми з голосом тривають або стан погіршується, зверніться до лікаря для професійної консультації та обстеження, – радить фахівець.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-08 11:42:03